Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki találta ki ezt a kifejezést...

Ki találta ki ezt a kifejezést hogy "konteós"?

Figyelt kérdés
Ha valaki úgymond "out of the box" gondolkozik az most már hagyományosan konteós idiótának van bélyegezve. Ez mitől lehet? Úgy értem miért alsóbbrendű aki sem nem baloldali sem nem jobboldali? Mert ugye azt elég nehéz tagadni, hogy mindkét oldal eleget hazudott már a népnek. És most is hazudnak. Akkor nem mindegy ki mit hisz?

2023. szept. 21. 06:21
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

"És ebben hol van a titkos megszervezés?


Úgyhogy ez a példád irreleváns."


Ez a példám rohadtul releváns, ugyanis nem "titkos szervezésről" beszéltem, hanem csak szimplán a szervezésről, ami szerinted "lehetetlen" ilyen világszintű dolgok esetén. Egyébként...ha már itt tartunk, titokban kezdték az egész covid-mizériát is leszervezni. Csak nem képzeled hogy egy ilyet szintű lezárást pár nap alatt le lehet szervezni? TE, aki "lehetetlennek" tartod ilyen nagy volumemű dolgok szervezését!?


"Embercsempészek szervezték, ahogy eddig is mindig."


És ki fizeti ezeket az embercsempészeket? Erre is kitértem, de erről kényelmesen elfeledkeztél. (Észrevettem ám, hogy mit csinálsz. Mindig kiragadsz pár mondatot a mondandómból és csak azokra reagálsz...)


"Tehát amit nem lehet bizonyítani, az automatkusan igaz, vagy mi?"


Konteóról beszélgetünk. Hol írtam hogy igaz???


Most pedig válaszolj! KI FIZETI az embercsempészeket? Talán a "disznóemberek"? WTF???! :D

2023. okt. 4. 07:03
 32/55 anonim ***** válasza:

Kiforgatod a szavakat.

Az összeesküvés elmélet azért elmélet, mert feltételezéseken alapul.

Amit te hoztál példát (korlátozások, lezárások) nem elmélet volt, hanem egy látszó folyamat.


Tisztában kéne lenned először is azzal, hogy mi a konteó.

Titokban lehetetlen lenne megszervezni, hogy globálisan, emberek tízezrei hazudjanak egyformán, egyetértésben.

Mert ez kéne ahhoz, hogy a konteók valóságosak lehessenek.

2023. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

"Az összeesküvés elmélet azért elmélet, mert feltételezéseken alapul."


Ezt mondom én is. Csak egy elmélet. DE valós folyamatok lejátszódásán alapuló elmélet. Még a kifejezés leírásában is benne van, amit pár kommenttel feljebb linkeltem, igaz, angolul. Most egy másik helyről szúrom ide:


[link]


"a theory that explains an event or set of circumstances as the result of a secret plot by usually powerful conspirators"


Tehát, egy olyan elmélet, amely egy eseményt vagy körülményeket általában hatalommal bíró összeesküvők titkos tervének eredményeként magyaráz.


Attól még hogy a terv titkos, a folyamatok, történések láthatók, csak másként vannak megindokolva.


Olyan butaságokat írsz, hogy látszik hogy igazából TE nem tudod mi a konteó. Olvasd már el légyszi!!!!

És értelmezd! Mert mindkettős szükséges ahhoz, hogy ne írj ilyen irdatlan ökörségeket mint pl

"Titokban lehetetlen lenne megszervezni, hogy globálisan, emberek tízezrei hazudjanak egyformán"


Milyen tízezrek? Tudod te hány ember gyártja a híreket a Földön?? Elég ha azt mondom, hogy a világon minden hírcsatorna a CNN, meg a BBC híreit veszi át és továbbítja?! És azt tudod, hogy ezek a cégek egy kézben vannak? Mégpedig magánkézben. Ti, mainstream-hívők képtelenek vagytok felfogni, hogy már MINDENT megvettek, igen, a hírszolgáltató cégeket is, mint ahogy az egész médiát, uralják. Ennek megfelelőek a hírek, amit aztán a "tízezrek" szajkóznak.

2023. okt. 6. 08:52
 34/55 A kérdező kommentje:

Egyébként megintcsak "kényelmesen" kitértél és másról kezdtél beszélni...


Azt kérdeztem: KI FIZETI AZ EMBERCSEMPÉSZEKET?


Erre Te jössz nekem a coviddal....


Vagyis mellébeszélsz. Ettől viszont csak hiteltelenné válsz. Csakúgy mint a hivatalos narratíva. Ez pedig sokakat arra késztet, hogy konteókban kezdjenek gondolkozni a sok mainstrea marhaság helyett.


Nagyon jó könyveket tudok neked "hozni" ha tényleg érdekel a tényleges igazság. Vagy ha nem fogadod el annak akkor mondjuk hogy az "alternatív igazság".

2023. okt. 6. 09:09
 35/55 anonim ***** válasza:

Eleve ott a gond, hogy állító kérdést tettél fel.

"Ki fizeti az embercsempészeket?"

Miből gondolod, hogy valaki fizeti őket? Ezt kéne tisztázni először is.


A másik meg az, hogy azt hiszed elég a médiában egy hazugság és ezzel el is lehet intézni mindent.

Mert ilyen egyszerű vagy


Az, hogy a járvány vagy maga a vírus hazugság lehessen, sok százezer szakembernek nemzetiségtől függetlenül titokban össze kellett volna beszélnie, hogy mind ugyanazt hazudják.

Ez lehetetlen, legalábbis a normális emberek szerint.

A konteósok meg ezt elképzelhetőnek tartják. Pontosabban: inkább képtelenek végiggondolni milyen sok dolognak kéne klappolnia ahhoz, hogy a konteójuk valóság lehessen.


Ezen gondolkozz el kicsit...

2023. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

"Miből gondolod, hogy valaki fizeti őket? Ezt kéne tisztázni először is."


Miért? Szerinted ingyen csinálják?? Ne akarj hülyébbnek látszani mint amilyen hüye vagy, jó?


Semmire nem reagáltál amit felvetettem, mindent "félreértettél", semmire nem válaszoltál érdemben és most még egy ilyen idióta kérdést is képes voltál feltenni. Ezért határozottan megkérdőjelezem a jogod arra hogy engem "egyszerű"-nek nevezz.


"Az, hogy a járvány vagy maga a vírus hazugság lehessen, sok százezer szakembernek nemzetiségtől függetlenül titokban össze kellett volna beszélnie, hogy mind ugyanazt hazudják."


Ki a pötchöm mondta hogy a vírus vagy a járvány hazugság???!!!!!! Ezt sem én nem mondtam, sem semmilyen konteó nem állította. Tegyél már meg egy szívességet és nem beszívva válaszolgass!

2023. okt. 9. 14:56
 37/55 anonim ***** válasza:

Na, megint az idióta asszociációk.

Az embercsempészeket azok fizetik, akiket csempésznek.

Rengetegszer volt, hogy amikor elkapták a bevámdorlókat azok elmondták, hogy hány száz meg ezer eurót fizettek.


Itt te vagy beszívva, mert idióta feltételezésekre építed a nézeteidet.

Ha vitázunk akkor bizonyítsd be, hogy az embercsempészeket valakik (nem a csempészett emberek) fizetik.

Ha ez megvan, mehetünk tovább.

Idióta feltételezésekre nem építünk érvelést...

2023. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Áh! Az előző hozzászólásodban még vitattad hogy bárki is fizeti az embercsempészeket...


Ezt írtad: "Miből gondolod, hogy valaki fizeti őket?"


Örömmel látom hogy azért haladgatunk, mert most már ezt a tényt nem vitatod.


Akkor most tisztelettel kérdezném hogy a sokezer - igazából többtízer - háborús menekültnek ugyan honnan van annyi pénze hogy ilyen összegeket kifizessen??? Itt van, nézd csak meg, mit mond Rétvári Bence - mintegy mellékesen arról, hogy mibe kerül a csempészés. 1,1Mft/fő!!


Ezekben az országokban, pl Szíria, Pakisztán, Nigéria stb (ahol az egész család él havi 5-10 Dollárnak megfelelő pénzből) honnan van ilyen sok migránsnak pénze hogy kifizesse a csempészt???! Na, akkor itt már világosodik hogy kettőnk közül kinek vannak idióta feltételezései?!

2023. okt. 9. 21:14
 39/55 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=eyo1Avr4rc4


05:14-től beszél Rétvári.

2023. okt. 9. 21:15
 40/55 anonim ***** válasza:

"Áh! Az előző hozzászólásodban még vitattad hogy bárki is fizeti az embercsempészeket..."

Most is vitatom.

Az embercsempészeket a csempészett emberek fizetik.

Persze migráns és migráns között is van különbség. Gazdag és szegény egyaránt menekült mondjuk szíríából a háború miatt.

A különbség az, hogy amíg aki nem fizetett mert nem volt pénze, az vegiggyalogolta a távot, a tehetősebbeknek meg megszervezték az utat, hogy mondjuk autóval tudjanak menni, netán hamis iratokat is kaptak.

Te meg általánosítasz ostoba módon, mert egy kalap alá veszed az összeset.

Ez is a konteósok szokásos faék leegyszerűsített gondolkodásmechanizmusa.

Rétvári dumája meg nem igazolja azon agymenésedet, hogy az embercsempészeket valaki fizeti a háttérből.


A konteósok még a bizonyítással.is hadilábon állnak, mert nem tudják mi az.

Ha erre kerül a sor akkor mismásolnak, terelnek, mellébeszélnek. Szoktak még személyeskedni (belekötni mondjuk a másik kinézetébe vagy szokásaiba), aminek ugye semmi köze a témához, de a hülyék már csak ilyenek.

Vagy egyszerűen odahányják, hogy "nézz utána" és ezzel bizonyítottnak veszik az állításaikat.

Az "okosabbja" esetleg eljut idáig is, hogy hivatkozik egy hozzá hasonló elmeroggyantra, hogy ő is azt mondja, tehát ettől lesz igaz. 😂


Szóval egyelőre ordas hülyeség, hogy egy bizonyos érdekcsoport fizet sok száz vagy ezer embercsempészt, hogy valamilyen okból sok millió menekültet zúdítsanak az EU-ra.

2023. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!