Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki pl 17 éves lesz...

Ha valaki pl 17 éves lesz ilyen 1-2 hónap múlva akkor még azt mondjuk hogy 16 éves vagy már 17?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a választ: "lesz". A születésnaphoz közel lehet azt mondani hogy '17 éves leszek', de azt nem, hogy 'vagyok', ha még mindig 16 éves. A negyed vagy fél években számolás 10 év felett már nem használatos, mert nem fejlődik senki olyan gyors ütemben, hogy meg lehetne különböztetni egy 16 és fél vagy 17 évest.
2023. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2023. szept. 21. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Szoktak ilyen témakörből emelt hangú eszméletcserék kerekedni...

Ha henteshez ("orvos") mész, akkor - én sem értem, miért, - az éppen töltött éveid számát irkálják be, ill. fel mindenhova, - holott ezt az évet még nem töltötted be! Én is amellett vagyok, hogy annyi idős vagyok, amennyit már konkrétan betöltöttem - a múltban, - mert ezt már megéltem - és "nem veheti el senki tőlem"! De az állam agya másként működik... Mindig úgy, ahogyan az éppen aktuális érdeke kívánja, - mondjuk ebből nem tudom, milyen előnyt kovácsolhat...

2023. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen
2023. szept. 21. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!