Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elvezetheti-e így a szennyvize...

Elvezetheti-e így a szennyvizet a szomszédom?

Figyelt kérdés

Egyik telekszomszédunk (bérlő) valamilyen oknál fogva 1-2 hetes rendszerességgel szennyvizet szivattyúz a fürdőszobájából.


Első alkalommal, mikor felfigyeltünk a szagra, kimentem a kertbe, és láttam, hogy konkrétan a mi telkünkre vezeti át a cuccost egy csövön keresztül.

A csövet visszadobtam az udvarára, és beszéltem vele, hogy ez többet ne forduljon elő.


Ma megint terjeng a szag a levegőben, újra kimentem megnézni, de most már nem a mi kertünkbe vezeti, hanem a saját udvarának szélén (tehát majdnem a mi telkünkön) ásott, alig 25 centis gödörbe folyatja a szennyvizet. Nyilván ez a gödör képtelen lesz elnyelni azt a mennyiséget, amit ő szivattyúval kiemel.


A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor lehet tenni valamit? Szabályos, amit csinál?

A ház tulajdonosát nem szívesen zaklatjuk ezzel, volt már elég gond a lakókkal, és emiatt kerestük őt jópárszor, csak csöppet zavaró a mindent átható sz*rszag, ami miatt szellőztetni sem lehet, illetve azt se szeretnénk, hogy a mi földünket (amit jövőre beültetnénk zöldséggel) beszennyezze a ki tudja mit tartalmazó mocskos vízzel.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 26. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmiképpen nem megengedhetö, fertözésveszélyes. Elöször értesítsétek a tulajdonost, utána meg tegyetek bejelentést! Ez nem zaklatás, adott esetben ugyanis öt büntetik meg talajszennyezés miatt.
2023. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Brazíliában szoktak így locsolni - ott olyan fertőzések vannak, amiről itt csak álmodhatsz.

Illetve most már nem, hogy ilyen szomszédod van. Most majd meg is tapasztalhatod.

2023. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a tulajdonost zargatnám. Úgy kiadni ingatlant, hogy a szennyvíz elvezetés nincs megoldva önmagában elég nagy probléma. Lehet hogy a bérlő szólt is és nem tud hirtelen jobb megoldást, mint ez. Valószínűleg az ára miatt is vállalta be a dolgot egy ilyen albérletben. Ugyanakkor a megoldás önmagában is egy komoly egészségügyi kockázat. A középkorban az ilyen út szélére sz4runk módszer volt az egyik oka, hogy a fél világ meghalt egy-egy járványban. Szerintem a ház tulajdonosa adja ki áron alul az igénytelen házát, ahová az költözik, akinek nem telik normálisra, hiába lenne igénye jobbra. Vagy a másik típus, aki a tulajhoz hasonló, jóvanazúgymitizélnek hozzáállása van. Az ilyen típusú emberek, akikkel nem egyszerű jó szomszédi viszonyt sem kialakítani. Szerintem ott a ház kiadója a problémák forrása.
2023. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Jegyző birtokvédelem a szaghatás miatt. A tulaj nem fog ezzel foglalkozni.
2023. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Gyerekkoromban olyan helyen laktunk, ahol nem volt csatorna. Viszont a “szippantós kocsi” drága volt és ha jól emlékszem nem ürített ki egy egész tartályt 1 körrel. Emiatt volt hogy a szüleim is csináltak ilyet, de már akkor tudható volt hogy ez tilos…

Az viszont nagyon kíváncsivá tett, hogy mégis mit tud szivattyúzni a házból..? Tartályba gyűjti a dolgokat vagy mi?

2023. okt. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!