Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Légpuskát lehet tartani...

Légpuskát lehet tartani háznál? Használni lehet lakott területen egy kis udvaron, ami körül van véve társasházakkal? Ha nem lehet, kit vonnak ezért felelősségre? Enyém a ház, élettársamé a puska.

Figyelt kérdés

2023. szept. 30. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Magánterületen, nem emberre/nem állatra lőve, úgy, hogy a lövedék nem megy máshoz/utcára, akkor lehet.
2023. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, kié a ház, kié a fegyver.

Nem a ház, nem a fegyver a felelős azért, ha egy eltévedt lövedék kárt tesz valakiben/valamiben.

A felelősség azé, aki használja a fegyvert.

2023. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet tartani, adni-venni. A saját ingatlanodon belül annak tudatában nyugodtan használhatod, hogy az nem tesz kárt senkiben és semmiben. Ahogy a kettes is írta, ha gellert kap a lövedék, vagy más okból kifolyólag kirepül az ingatlanod területéről, és ott kárt okoz, azért felelősségre fognak vonni. Ha lövöldözni támadna kedvem légpuskával, inkább kimennék a városon kívülre (szántóföld, erdő, stb), ahol biztosan nem okozhatok ezzel másoknak kárt.
2023. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. és 3. Mitől kapna gellert? Ha nem fémre vagy kőre lősz, nem fog lepattanni.
2023. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Nem garantált, hogy mondjuk egy lövedéket biztosan elnyelő céltáblára adja le a lövést az illető, mert milyen vicces vele szétlőni különféle dolgokat ugye, amin akár gellert is kaphat, ilyen például a fém. Nem beszélve az esetleg véletlenül leadott lövésekről, amik előfordulhatnak, főleg ha nem gyakorlott az emberünk a lőfegyverek kezelésében. Jobb esetben nem talál el semmit, rosszabb esetben pedig nagy baj is lehet belőle.
2023. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. Jogos! Ezentúl én sem megyek vadászni, mert mi van, ha mellé lövök, és 450 méterre megöl valakit. TUDOM! Volt már ilyen idehaza is.
2023. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hatos, majd ha a te gyereked szemét lövi ki valaki véletlenül, ugye akkor is elütöd a dolgot valami viccelődéssel? Végülis van másik szeme is annak a purdénak.
2023. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 Azt úgy hívják, hogy baleset. Igen, akár vadászokkal is előfordulhat. Ne vedd támadásnak a válaszom, nem erre irányult. De szerintem azt neked is tudnod kellene, hogy lakott területen belül még légpuskával sem okos dolog lövöldözni.
2023. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Szobában is szoktam. Sima kartondoboz, bele egy régi párna.
2023. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Jó szórakozást kívánok hozzá. Mint ahogyan a 3-as válaszomban is leírtam, ha másoknak nem okozol ezzel gondot, addig csinálhatod nyugodtan. Értve ezt a légpuskára. Ha vadászpuskával lövöldözöl a szobában, akkor inkább fordulj pszichiáterhez, mielőtt másban is kárt teszel önmagadon kívül.
2023. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!