Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szőlő csemetét ültetés után...

Jézus szolgája kérdése:

A szőlő csemetét ültetés után mért kel vissza vágni 3-4,rügyre? nem az a jó ha nagyobb?

Figyelt kérdés
pld,rendelünk egy szabad gyökeres csemetét,kb 10-15 rügyel,el ültetéskor vissza kel vágni 3-4 re.

2023. nov. 5. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szőlőcsemetét (!) azért kell visszavágni (!), mert ez egy futónövény. Nem, nem az a jobb, ha nagyobb. Egész életében is ezt kell majd tenned. Két-három sorban nehéz leírni, mert többféle művelés létezik, a talaj sem mindegy, mibe ülteted stb.

Tavaszi metszés alkalmával azokat a szép hosszú vesszőket durván vissza kell vágni. Mint írtam, fajtától, műveléstől függően 3-5 szemre. Az elágazásoknál a fiatalabbat (és gyökérhez közelebbit kell megtartani), a másikat teljesen ki kell metszeni.

Ez így túl egyszerűsített, magam is bele tudok kötni, de szakkönyvet mégsem írhatok.

2023. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem,és köszönöm a választ,néztem róla videókat,úgy hogy értem amit írtál,csak azt nem értetem hogy mért kel azt vissza vágni amit úgy gyökereztetünk és nem csak 3,4 rügy lett,és most ki ültetjük.
2023. nov. 5. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem 3-4-re kell vágni, hanem inkább 2-re, esetleg 3-ra.

Mivel a gyökerek túlnyomó része az oltványtermelőnél maradt, így nincs, ami ellássa vízzel és tápanyaggal a majdani hajtásokat. Ha túl sok hajtás lesz kellő mennyiségű gyökér nélkül, akkor az oltvány nem éli túl az első évet, nyáron kiszárad. Vagy ha mégse, akkor is annyira legyengül, hogy télen elfagynak a gyenge hajtásai, és a következő évet is szinte nulláról kell kezdenie.

De ha lesz már elegendő gyökérzet, akkor a megmaradt 2 rügyből fejlődő hajtások is erősebben fognak nőni, és kellő mennyiségű szénvegyülettel látják el a gyökereket. Az első évben így se lesz azért nagy és erős növényed, de szépen begyökeresedik (ha mindent jól csinálsz), és a második évben - ha szintén 2-3 rügyre vágod - akkor már olyan hajtásokat fog nevelni, amikből aztán a 3. évben már szép termésed lehet.

febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!