Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa csemete ültetés....

Gyümölcsfa csemete ültetés. Meddig maradhat sárban? Azt mondják, jó nedves, sáros talaj kell egy facsemete átültetéséhez.

Figyelt kérdés
Hány hét után lehet öntözés nélkül hagyni? Vagy enyhébb öntözésére kell áttérni egy idő után? Szükséges olykor öntözni az első évben, vagy rábízhatom arra, ha néha esik az eső? Kb 30-40 centi magas gyümölcsfáról van szó, néhány napja került átültetésre.

2023. máj. 16. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nedves talaj kell nekik,és nem sár.Ne keverd a vizben élőkkel.
2023. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
Ültetéskor beiszapolod hogy a legkissebb hajszálgyökér is födhöz érjen. Utána igény szerint locsolod. Ez lehet hetente vagy 3 naponta attol függ milyen az idő
2023. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi az eltérés az iszap és a sár között? Az iszapolás jó, de a sár nem? Ezt nem értem. A vízben élők? Ezt se értem.
2023. máj. 16. 19:37
 4/14 anonim ***** válasza:
jaj neee. A sár amiben caplatunk, az iszap ami célzottan a gödörben veszi körül az átültetett fácska gyökereit. Eddig bármit iszapoltam, és néhány napig öntöztem, az mind megeredt.minenesetre az átültetést gyorsan kell elkövetni
2023. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most ültetted át? Akkor 1 hajtást hagysz a tetején, a többit leszeded. Mivel nincs gyökér, ami eltartana többet. Ha majd befogan, és működnek a gyökerek, majd lesz több levél. Most már nagyon el vagy késve, mások a szabályok.

Ültetéskor szoktam beiszapolni, utána már csak akkor öntözöm néha, ha aszály van. (Ültettem már életemben 200 fát, és így működik.)

Ha túl sokáig áll sárban a gyökér, az nem tesz jót neki. Van olyan, pl. őszibarack, meggy, stb., aminek a gyökere képes akár el is pusztulni a túlöntözéstől.

Év közben ne az érdekeljen, hogy porzik-e a felszín, hanem hogy a gyökérszint mennyire nedves.

2023. máj. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Napok óta esik. Az esőt ne mtudom szábályozni. Most akkor fulladnak a gyökerei?

Az valóban életmentő, ha leszednék néhány levelet róla?

2023. máj. 17. 15:59
 7/14 A kérdező kommentje:
*nem tudom szabályozni.
2023. máj. 17. 15:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Én viszont tudom szabályozni? Mit óhajtasz tőlem?
2023. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*!
2023. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tanácstalan vagyok. Ha ti facsemetét átültettek, és onanntól mindennapos az esőzés, akkor kevés esély van, hogy túléli a fa?

És tényleg le kell szednem róla néhány levelet, hogy esély legyen a túlélésére?

2023. máj. 17. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!