Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudom megnézni, hogy él...

Hogy tudom megnézni, hogy él e még a gyümölcsfa csemetém?

Figyelt kérdés

Kicsit későn, késő tavasszal ültettem kis facsemetéket, amik tele voltak levelekkel már.

Most elkezdtek megégni, van aminek leszáradtak a levelei.

Nem is fognak már megmaradni?

Hogy tudom később leellenőrizni, hogy élnek e még?



2023. jún. 3. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Locsoljad őket, sokkal több víz kell ültetés után, mint sokan gondolják.
2023. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te voltál a konténeres facsemete kérdező?
2023. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal könnyebb kinyírni egy facsemetét a túlöntözéssel, mint a túl kevés öntözéssel. Ha ültetésnél rendesen beiszapoltuk, és rendesen megmetszettük, akkor nem kell ész nélkül öntözni.

Ha már leveles korban ültetjük, akkor le kell szedni a leveles hajtások túlnyomó részét.

Én idén 20 centis hajtással is ültettem át körtét, azóta még nem öntöztem (sok eső volt felénk), és szépen néz ki. De csak 1 ilyen 20 centis hajtást hagytam a tetején, vagy 2-nek az aljából hagytam egy centit levél nélkül, a többit meg tőből kitörtem.

Leellenőrizni nem tudod, kérdező, hogy él-e még valamelyik. Csak úgy, hogy metszőollóval levágod, de akkor az a rész már garantáltan nem fog élni...

Ha az ültetésnél valamit elrontottál (pl. éretlen trágyát raktál alá), akkor nincs esélyed. Ha nem rontottál el semmit, akkor még esetleg újrahajthatnak. Azt tudod tenni, hogy vársz, és amelyik akar, az kihajt.

2023. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegyél fel róla képet!
2023. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez ugyanaz a kérdező, aki már írt egyszer, akkor pár vödör vízzel el volt intézve a beiszapolás, plusz nem volt tömörítve sem a talaj (és mintha tett volna közvetlen a gyökérhez trágyát is, erre már nem emlékszem biztosan) ezért írtam, hogy locsolni kellene a fákat.
2023. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!