Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csaladi problemara milyen...

Csaladi problemara milyen megoldas lenne?

Figyelt kérdés

Ugy 5-6éve kezdödott a dolog én kimentem kulföldre dolgozni hogy eltudjunk költözni egy kissebb varosi falubol. Elötte nagybatyam is kinn volt vendeglatoskent ugy ev evet Kb. Amikor hazajott kerte hogy had koltozhessen hozzank amig ö megcsinal egy kamionosjogositvanyt. Addig én kinn dolgoztam 5-6evet Németben és szinte haza sem jottem. Közbe eladta a Nagy mamam hazat.Anyuval meg a testvéremmel laktak igy eggyütt 1evet Kb mire megcsinala a Kaminos jogositvanyat. Utänna elkezdett kamionozni 5evet Kb egy baratja ältal ugy hogy 2hetente hazajott abba a hazba ahol mi laktunk es egy hetet 2 hetet tartoztkodott ott Kb. Ezt csinälta ugy 5-6evig amiért ö igy lakott nallunk adott anyamnak 2,5millio forintot hogy tudjunk venni a värosban egy hazat ahihez en adtam olyan 5és fél millio forintot meg anyäm eladta a régi hazunkat a tesomnak kb700ezer forintért.idokozben a nagybatyam befejezte a kamionozast mert räorditott a kollegaja akivel gyerek Kora Ota baratok.Amig nallunk tartoztkodott összeszedett egy par millio forintot mivel rezsit nem fizetett meg kajat is annyit vett amit elvitt az utra.Hogy mit csinält ezzel a penzzel azt nemtudjuk.Ugytudom hogy örömlanyokhoz jart ivott meg mulatozott és elszedtek töle. Megvettuk a hazat a värosba és ö kitalata hogy mi tönkretettuk meg elvettuk a pénzét. Igy anyäm befogadta a hazba jelenleg a spajzban lakik Mar 5-6eve rezsit nemfizet. A hazban dohanyzik.A szamlakba nem fizet semmit. Kértem a csalädomat hogy allitsunk fel bizonyos szabalyokat mert Mär nem birom elviselni hogy a hazban Mindenki azt csinal amit Akar. Én 6honapja nem dolgozok. Erre elhordtak mindennek meg hogy Anyäm ordibani kezdett h menjek dolgozni amiért penzbuntetéssel irtam ki a szabalyokat Azért irtam ki penzbuntetél hogy egy közös kasszaba gyujtsuk es azt majd a hazra koltjuk. Nem ebböl gondoltam hogy megeljek. Mit kellene tennem? Anyam par eve dolgozik de nemossza meg velem menyit keres ugy hogy egy haztartasban élünk. Amikor dolgoztam mindig varasoltam meg potoltam a csekkekbe is. Anyäm aztmondja menjek dolgozni. És nem kolt itthon ugy semmire csak az alapveto dolgokra. Pedig tudom hogy van penze. Nagybatyam az 5-6eve ugy lakik itt hogy semmit sem fizet.De dolgozik es jol is keres. Anyäm az kitalata hogy vesz a nagybatyamnak egy hazat de erröl engem Nemis tajekoztatott amiért ö adott 2,5millio forintot hogy eltudjunk költözni. A haz az anyam nevére kerülne mert a nagybatyamnak semmi sem. Mehet a nevére mert nem fizetett egy lakas hitelt. Miota össze költöztünk ugy bannak velem mint egy ha en lennék a legszemetebb ember a foldon. en nem akarok Mär ide kolteni mivel ök sem koltenek ide semmit csak éppen annyit hogy Ehen ne haljanak. Anyäm az ne törödik velem evek Ota. Megis mit kellene tennem igy élek évek Ota. A nagybatyam egy alkoholista szinte minden masnap részeg. Anyäm meg istapolja 50evesek Minda 2en. Normälis dolog hogy venne neki egy hazat amiért 10eve adott 2,5milliot és azota nallunk lakik ingyen. Nemtudom hogy mit kezdjek anyämmal meg a nagybatyammal szerintem nekem is jogom lenne beleszolni bizonyos dolgokba. De leorditanak meg elküldenek dolgozni. Azt azért hozzätenném hogy anyäm mikor munkanelkuli volt en 1evig en segitettem anyagilag es akkor is folyamatosan panaszkodott hogy nagybatyam 5ezer ft ot nem fizet ugy h ottlakott. Amikor kértem oket h allitsunk bizonyos szabalyokat kiröhögtek.Probaltam Mär velük beszélni de egyszeruen nemmegyek semmire folyamatosan csak kibszelik egymast az öcsém is csak akkor jon at ha enni Akar vagy munka utän itt furdik.Aztis kértem hogy csak Vasärnap jojjenek es akkor elmegyunk eggyutt valahova vagy eggyutt ebedelunk vagy néha mi is aehetnenk hozzajuk. Miota megkaptak a hazat egyszer sem hivtak at 5-6év alatt csak mi mentunk 1x2xmaguntol de annak sem örültek.A testvérem letiltott meg felhaborodott hogy mit kepzelelek en mar magamrol meg hogy meggazdsgszok egy het alatt. Tényleg velem van a probléma? Én probälok vmi megoldast talalni h mukodjon ez a csalad de Mär unom h folyton egymast kibeszelik meg csak akkor szolnak hozzäm ha kell nekik valami vagy egyikojuk keresi a masikat. Soha nincs semmi megbeszelve. A haz kesz katasztrofa akit Mär zavar a kupi az meg csinälja. Kommunikälni mär nem is tudok velük. Nemtudom Mas csaladoknal hogy szoktäk Pl ahol egy csonkacsalad el eggyutt mint en anyäm meg nagybatyam. Azt sem tudom h mit akarnak a jovoben annyit mondanak h ne foglalkozzak velük. Ez igy mennyire normälis? Lassan Mär tényleg ugy érzem hogy velem van a baj. Mär azon is gondolkoztam hogy feljelentest teszek ellenuk a multkor is nagybatyam nekem jött h

részegen mert be akartam menni a furdobe. Anyäm meg leorditott mert visszautottem aztmondta h en mentem neki.A nagybatyam to Mär egyenesen rosszul vagyok teljesen kihasznalasnak érzem amit csinal meg szitja a vitakat folyamatosan. Ök aztmondjak hogy bolond vagyok meg hogy kezeltessem magam. Meg hogy unatkozok.


nov. 23. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy családi katyvasz, összevisszaság, amiben rajtad kívül mindenki "elvan". Itt te aligha tudsz elfogadható körülményeket teremteni, mert a többieknek ez megfelel. Hány éves vagy, fiú, lány? Helyedben én keresnék munkahelyet, gyüjtenék egy kis pénzt, és elköltöznék. Gondolom elmúltál 18 éves. Nemigen látok más lehetőséget a normális életre, el kellene menned onnan.
nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pénzbünti, 6 hónapja nem melózol stb.

Részedről se valami korrekt az egész.


Lépj ki rendesen a fészekből, alapíts sajátot és nem érdemes olyanokkal alkudozni, akik már nem igen fognak megváltozni.


Attól, hogy valaki egy család, az nem jelenti azt, hogy minden személyiség passzol egymáshoz ezen a kapcsolati formán belül.


Ezt is el kell fogadni, megérteni és nem erőltetni.


Szimplán emberként bánni egymással, de esetenként a távolságot tartva. Pl egy fedél nem mindenkinek jó.


S ne feledd: attól, hogy valaki idősebb az nem jelenti azt, hogy tud emberként, felnőttként viselkedni.


Sőt ritka.


Anno gyerekként naívan felnéztem a felnőttekre, ám apránként kipukkant ez a rózsaszín buborék. Sok a gyerek a felnőttek között is.

Kommunikáció, problémamegoldó képességek, megdelelő lelki állapot stb, rengetegnél hiályos.


Egyszerűbb bolondnak nevezni a másikat, mintsem szembenézni önmagukkal, aki elől menekülnek.

nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!