Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ütközik-e az valamilyen...

Ütközik-e az valamilyen törvénybe vagy jogszabályba, hogy az ember készítsen fénymásolatot a személyi igazolványáról és azt használja?

Figyelt kérdés
Ennek a célja valójában az lenne hogy az ember ne a rendes személyi igazolványát veszítse (használat közben) el adott esetben, hanem a fénymásolatot...
dec. 7. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nem elfogadható, de én pl sokszor csak a telefonommal lefotózott iratomat "hordom magammal", de még nem kellett rendőrnek így átadni, szóval passz.
dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha szükség van rá, akkor csak az eredetivel, eredetiből dolgozhat, aki elkéri tőled. Képzeld el, mennyi fénymásolat lenne a lakásmaffiánál és hasonlóknál, ha ez működhetne!
dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A taj és adókártyánál működik, de személyinél, lakcím kártyánál nem.
dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> hogy az ember készítsen fénymásolatot a személyi igazolványáról


Ennek nincs akadálya szerintem.


> és azt használja


Azon túl, hogy megmutatod Pistiének, hogy milyen szép személyi igazolványod van, azon kívül semmire nem tudod használni. Sehol nem fogják elfogadni, ahol a személyazonosító igazolványt kérnének. Sem bizonyos szolgáltatók – pl. bankok –, sem a hatóságok. Vagy hát nem jobban, mintha fényképmásolat helyett egy zsírkréta rajzod lenne az igazolványodról.


A személyazonosító igazolványod két okból hiteles:

1. A fényképed, aláírásod helyben készült, az ügyintéző meggyőződött arról, hogy te tényleg te vagy, ez a te arcod, te írtad alá a papírt, az előző személyid vagy az anyakönyvi kivonat másolatod alapján – összevetve azt a nyilvántartással – tényleg azok az adataid, amik.

2. Erről egy olyan okmány készül, ami számos olyan biztonsági elemet tartalmaz, ami miatt a másolása, módosítása kvázi lehetetlen, még nagyon komoly technikai felszereltség mellett sem lehet tökéletes.


Az a baj a fényképpel, hogy nem lehet eldönteni, hogy nem lehett-e photoshopolva. A fényképben nincs benne a plasztikkártyában lévő chip. A fényképen nem látszik, hogy a fénykép lézergravírozott-e vagy sem. Biztos nem olyan felbontású a fénykép, amivel a mikronyomat ellenőrizhető. A fém hologram és a arcképet fedő átlátszó hologram a fényképeden nem fog hologramként viselkedni, a színváltó jel nem fog színt váltani a fényképeden, az UV vízjelek megint nem lesznek ott a fényképeden stb…


Az a gond, hogy a személyazonosító igazolványról készült fényképről nem lehet eldönteni, hogy nem manipulált-e, így senki nem fogja hitelesnek elfogadni.

dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én, ha eladsz nekem dolgokat elfogadom a személyid fotóját, de akkor a termékért cserébe te is fogadd el: [link]
dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Használtam én már a másolatot is magán egészségügyi intézménybe való belépéskor....
dec. 7. 11:44
 7/8 2*Sü ***** válasza:

> Használtam én már a másolatot is magán egészségügyi intézménybe való belépéskor....


Hogy most egy adott ember jóindulatból elfogadta az egy dolog. Ha semmi nincs nálad, akkor is lehet, hogy némi győzködés után ugyanúgy beengedett volna.


Én inkább a hivatalos oldaláról beszéltem a dolognak. Ha a rendőr igazolhat, akkor tényleg annyit ér a fénykép az igazolványodról, mint egy zsírkrétarajz róla. Hogy aztán a rendőr jóindulatból tovább enged az már más tészta. Egy raklap ember van, akit rendőr igazoltat, nincsenek nála iratok – de fénykép sincs róla –, aztán mégsem viszik be, mert a rendőr azért – a stílusból, gesztusokból – érzi, hogy nem velük van dolga, nem őt keresik stb…

dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
dec. 8. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!