Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lebuktam hamis orvosi igazolás...

Lebuktam hamis orvosi igazolással és fel akar az orvos jelenteni. Mi ilyenkor a teendő és mit kaphatok érte?

Figyelt kérdés
Fiatalkoru vagyok 18-16 év alatti és egy hosszabb hiányzás keretében hamisitottam magamnak igazolásokat. Nem indokolatlanul tettem hiszem nagyon nagy családi gondjaink voltak és anyukám helyett kellett helyt álnom jelen pillanatban is, hiszen 2 állása van hogy eltartson minket igy ránk nem nagyon jut idő édesapám meg még a gyerektartást sem fizeti ránk. Nekem kell főzni, mosni, takaritani, és a kistestvéreimre vigyázni. Nem állt szándékomban rosszat tenni de nekem fontosabb volt az hogy ne legyünk nap mint nap éhen, koszban mint hogy a többi szempontot nézzem. De kiderült és az orvosom fel akar jelenteni a hamis igazolásokat az osztály főnököm ki akarja törölni ami annyi igazolatlannal is jár hogy valószinüleg azon felül hogy még fel is leszek jelentve ki is leszek rugva ami ilyen szempontból nem a legjobb. Mit tudok tenni ilyen esetben? Milyen büntetésre várhatok?

dec. 8. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni belőle, hogy többé ne csinálj ilyet. A közvetlen életveszélyen kívül nem létezik olyan indok, ami elfogadható lenne erre.
dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Büntetlen előéletűként egy kis ejnye-bejnye a rendőrség oldaláról. Ha tanköteles vagy, iskolába ugyanúgy járnod kell, legfeljebb más helyre. Amikor meghallgatnak, hogy miért csináltad, nyugodtan elmondhatod az igazat, valószínűleg nem fognak kirúgni, mert megsajnálnak.

Viszont nem a te feladatod fiatalkorúként a család ellátása, a gyámhivatal biztos, hogy be fog lépni az ügybe, és megnézik hogy veszélyeztetve vagytok-e.

dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Hát így jártál. Sajnos ezért nem fogsz kapni 10-15 év letöltendőt, mert kb. annyit érdemelnél. És lehet fantáziákat gyártani, hogy miért lógtál a suliból, és miért hamisítottál,de a lógás az lógás. Szépen törődj bele, hogy kivágnak. És gondolkodj el. Ha elmúltál 16 éves nem kötelességed iskolába járni. Maradj otthon és végezd a házimunkát. Anyádnak meg lehetett volna ennél több esze. Ha 16 alatt vagy akkor meg szépen mész állami gondozásba ez esetben, mert látható,h ogy anyád nem tud eltartani titeket. Ennyi.
dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

A 3. válaszolóba kicsi emberség sem szorult, azt látom. Ne törődj bele.

Szerintem a 2. válaszoló jól összeszedte, amit lehet. Nem vagy egy elvetemült bűnöző, akit be kellene zárni. A magad módján próbáltál segíteni a bajokon.

Lehet, érdemes lenne elébe menni a dolgoknak, és az igazgatóval beszélni, őszintén, kertelés nélkül. Nem megalázkodva, kegyelemért könyörögve!

Kirúgni ő tud, nem egy tanár. Ha meg hajthatatlan, akkor előbb-utóbb úgyis megtörténik. De emellett egy helyi gyámhivatalhoz is fordulhat. Közvetlenül is megteheted, ha a mamád nem akarja, húzódozik.

Ha valóban feljelentés lesz, ott is őszintén mondj el mindent. Biztosan készül környezettanulmány a körülményeidet illetően.

Nincsenek jogi ismereteim, de nem tudom elképzelni, hogy a legenyhébb büntetésnél többet kapj. Az talán a próbára bocsátás. Az nem jár büntetett előélettel, és ha egy időn belül nem követsz el hasonlót, akkor nem is lesz más következmény.

dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 10-15 év letöltendő szabadságvesztés némi lógásért, teljesen hülye vagy? Annyit a gyilkosok szoktak kapni.
dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem kapsz, diákcsínsként kezelik, max igazolatlan lesz a hiányzásod. Nálunk is csinálta a fél osztály, volt aki lebukott, másnak bejött.
dec. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!