Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lesz még valaha normális tél...

Lesz még valaha normális tél mint amilyenről a nagyszüleim beszélnek? pl.. a papa mindig azt mondta az ő gyerekkorában leesett a hó novemberben aztán tavaszig elsem olvadt most meg sehol semmi..... ez eléggé aggasztó hogy a természet kifordult

Figyelt kérdés
dec. 12. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem nekem vagy Orbánnak köszönheted a saját méltóságos körülményeidet
dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szal, ott tartottam, hogy ez adaptáció. Nem élné túl. Csak a a lelki diszbalanszos 11-es s Orbán.

:)

dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszolva, nem úgy mint feljebb, szerintem a mi életünkben nem lesz. Valami megváltozott. Amikor gyerek voltam óriási havak voltak. Ma már ilyesmiről szó sincs. Nem tudom természetes folyamat vagy sem. De olyan nem lesz szerintem. Majd egyszer lesz újra.....de szerintem én akkor már odaát.
dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva, úgy, mint feljebb, hála égnek nem lesz, mert a természet adaptálódott, az emberek többsége nem élné túl a hosszas téli időjárást.

Csak a fentebbi 11 fokos házas nagy túlélő.

dec. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Novembertől tavaszig azért nem volt hó mindenhol. Inkább volt egy-egy hét amikor megmaradt. Az meg, hogy mi a normális tél, az egy egyébként is történelmileg változó klíma mellett igencsak talányos kérdés. És Magyarország meg azért nem Alaszka.
dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TappancsMancs ***** válasza:
Érted kérdező? Nem akarom egy teljesen megállapíthatatlan relativizálásnak sem beállítani, de ez kivételesen hasonlít rá. A középkorban volt egy melegebb periódus, az ókorban szintén, de 8000 éve egy hidegebb klíma volt. És bár 11000 éve kijöttünk egy durva jégkorszakból, de a Föld paleoklimatológiailag még ezzel együtt is jégkorszakban van, mivel a sarkokon fagypont és van jelenleg. A nagyszülők gyerekkorában tényleg többet havazott és nekik az a megszokott, az a "normális", de csak mert ahhoz viszonyítanak.
dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

jav

...fagypont van és jég jelenleg.

dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!