Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen magasak a mai...

Miért ilyen magasak a mai nők,lányok?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy az utóbbi pár évben felnővő új generációbol rengeteg a magas lány például én a kb 178-180 cm magasságommal nem hogy magasabb általában egy 5 cm el alacsonyabb vagyok.Az iskolánkba most érkező 9.es lányok közül is már vannak akik kb 185-190 cm magasak és ez egyre általánosabb. Az én iskolánban van pár olyan lány is akik szerintem ütik a 2 métert. Szóval csak szerintem vagy szerintettek is nagyon megnőttek a lányok?
dec. 12. 22:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

sztem a fiúk is ugyanúgy megnőttek.

és szerintem az ételek minősége miatt, a rengeteg agyonra vegyszerezett génkezelt növényi/állati kaják miatt.

dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is magas vagyok,de amit írsz valóban így van. L 183 centi
dec. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
A sok feldolgozott élelmiszerben lévő tömegnövelő szertől, gyógyszertől, hormontól, a babakorban kapott tápszertől és a terhes anya által szedett cuccoktól. Régen ezek nem voltak.
dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberi evolúciós folyamat.


Ha voltál pl kirándulás keretén belül pl olyan helyen, ahol régebbi pár száz éves parasztházak vannak stb. Ott az figyelhető meg, hogy sokkal alacsonyabban van minden, az ágyak is kisebbek voltak, nekem pl a 160 centimmel is le kellett hajtanom a fejemet, hogy be tudjak menni a kisebb ajtókon.


Cipővásárlásakor pl az ismeretségen belül is megfigyelhető, hogy mennyivel más méretekkel rendelkezünk. Adott korosztályokra osztva.

dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nehezebb volt táplálékhoz jutni, mint most. Így most nagyobbra nőnek az emberek.

Napóleon nem volt kicsi, az volt az adott korban a férfi átlagmagasság.

[link]

dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak részben evolúció, ha csak az lenne akkor 300 ève 1m nèl alacsonyabbakk lettünk volna ezzel a tempóval, a 3as válaszban sok az igazság
dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

“nekem pl a 160 centimmel is le kellett hajtanom a fejemet, hogy be tudjak menni a kisebb ajtókon.”


A helyiség hőmegtartása érdekében sem építettek túl nagy sjtó és ablaknyílást.


De igaz, hogy régebben ritka volt a 180-on felüli magasság.


A 60-as, 70-es években Eger várában is kuriózumként mutogatták a 2 m-es török katona csontvázát.🙂


Ma már ez nem ritka.

febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, a beltérnél is elértem fejemmel a plafont.


Az elhúnyt dédimet pedig kérdeztem az ő koráról, jellemzőimről, felmenőinkről.


150-170cm az ő korukban.


A magasabb emberek ritkábbak voltak.

febr. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2m magasság az én generációmban is ritka volt.
febr. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy hormonok meg gyógyszerek meg ilyenek miatt.

Egyszerű genetika + táplálkozás.

A génjeinkben kódolva van a maximálisan lehetséges magasságunk. De ezt csak tökéletesen ideális esetben tudjuk elérni. Ha kevesebb és rosszabb minőségű táplálékon nő fel valaki, vagy bármiből hiányt szenved, akkor nem tudja ezt a magasságot elérni.

A történelem folyamán folyamatosan változott az emberek átlagmagassága. Pl. a honfoglalás idején a gazdag családból származó, a gyerekkorukban is az átlagnál jobban táplálkozó vezérek szó szerint kitűntek az alacsony nép közül a maguk 170 cm feletti termetével.

Az utóbbi mondjuk 50 évben ugrásszerűen javul a táplálkozás minősége. A '90-es évek végéig például az emberek télen gyakorlatilag nem nagyon jutottak friss gyümölcshöz, és nem volt elterjedve ennyire a mindenféle vitamintabletták fogyasztása sem, ami valamelyest pótolta volna az élelmezésből kieső anyagokat. A tömegek téli gyümölcsfogyasztása csak a 2000-es évek után kezdődött, és még jelenleg is felfutóban van. Ez, meg más táplálkozási előnyök miatt nőnek az emberek.

De ott van ellenpéldának a "kis jégkorszak" ideje, amikor az európai emberek magassága lecsökkent a rossz termés okozta élelmiszerhiány miatt.

Rengeteg cikk van a témában, utána lehet nézni részletesebben:

[link]

febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!