Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam az iskoláb...

Nem érzem jól magam az iskolában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a középiskolát, és mivel nem vettek fel arra a helyre ahová jelentkeztem kénytelen voltam másik iskolába menni. De úgy érzem ez az iskola nem megfelelő a számomra. Én művelt, értelmes embernek tartom magam és ebbe az iskolába nem mondhatom hogy hasonló diákok járnának. Ez egy kerttervező szakiskola és ezzel nincs is baj mivel később ezt szeretném csinálni, de minden nap undorral megyek az iskolába és ha van rá alkalmam nem is megyek be. De több kétségem is van azzal kapcsolatban hogy az érettségi menni fog-e, ez miatt szoktam kérni + anyagot és minden erőmmel az egyetemre koncentrálok. Van ami vissza tart, hogy iskolát váltsak pl: Erasmus, versenyek stb…. De nem érzem úgy , hogy nekem ebben az intézményben helyem van egyszerűen nem érzem jól magam. És a legközelebbi ilyen iskola Pesten van. Mit tegyek?

#oktatás #iskola #Megfelelő intézmény
dec. 17. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem válts. Ne tedd tönkre magad. Egyetemre pedig mehetsz és arra a szakra amit majd szeretnél, ott meg fogod tanulni. Válts iskolát ha megteheted, ha nem feltétlenül van közel, nem baj ha más szakiskolába mész. Ha úgyis egyetem a terv ott mint ahogy említettem ki képeznek. A legjobb a gimnázium lenne.
dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Válts bátran, amikor adódik vagy/és tudsz menni.


Inkább váltogass sulit és lelj rá arra, amit szeretnél, mintsem kényszerrel lenyomd és ott állsz a felnőttéválás kapujában kétségekkel telien.


Pl meló vagy tanulás, tanulás mellett meló - azért, hogy letedd amit szeretnél. Plusz időt áldozva, holott megtehetted volna korábban.


Jómagam és jó pár barátom ide-oda ingáztunk sulik között, hogy megleljük azt, amiben örömünket leljük, karriert építsünk.

Inkább tizenévesen jojozz némi lecseszéssel, mintsem megnehezítsd felnőtt éveid kezdetét, ami alapon nagy újdonság lesz és sok más kihívást rejteget. ^^

dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!