Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autó átírás hogyan?

Autó átírás hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, november végén vettem egy használtautót amire december elején megcsináltattam az eredet vizsgát, át szerettem volna íratni csak sajnos nem engedték mivel még nem vagyok 18 és az adás vételibe nem a két szülő volt a tanú. Az eladótól kaptam egy új adás vételit amibe már csak az én adataimat kell beleírni (az eladó példányát postán küldöm el), most szeretném átíratni az autót akkor egy új dátumot írjak rá vagy az eredeti dátumot (novemberit). Ha új dátumot írok rá akkor nem lesz gond, hogy már decemberben megcsináltattam az eredet vizsgát? Ha viszont a novemberi dátumot írom rá akkor már ugye letelt a 15 nap és lehet ez baj lenne. Az eladó nem adta le az első adás vételit. Köszönöm a segítséget

jan. 5. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mostani datumot irj. Az eredetvizsga 2 honapig ervenyes.
jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy 60 napig érvényes, de nem fognak bele kötni, hogy már decemberben megvolt?
jan. 5. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel meg mindig ervenyes miert kotnenek bele
jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eredetiségvizsgálat időpontja nem gond, ha az érvényeségi időn belül van. (Én eladóként megcsináltattam, úgy hirdettem meg az autót; az eladás előtt lett csináltatva.)


Viszont, nem értem az eladót.


A nyilvántartásba jegyzés szerint te akkortól leszel tulajdonos (és egyben üzembentartó), amilyen dátum az adásvételi szerződésen a birtokbavétel időpontjaként szerepel; bármikor is intézed az átíratást. Addig az eladó szerepel tulajdonosként és üzembentartóként.

Ha az adásvételi szerződésen 2024. január 1. utáni dátum szerepel, akkor a nyilvántartás szerint január 1-én még ő az üzembentartó, ezért erre a teljes évre ő a gépjárműadó alanya, a NAV tőle követeli majd az adó megfizetését.


A másik probléma a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB).

Te, érvényesen nem kötheted meg korábbi naptól, mint az adásvételi szerződésen a birtokodba adás napja. (Akkortól viszont kell, mert egyébként KGFB hiányos napok keletkeznek, azokra napi fedezetlenségi díjat számítanak fel.)

Ő nem mondhatta fel érvényesen novemberben a KGFB-t, hiszen még január elején is a nyilvántartásbeli üzembentartó. Ha felmondta, akkor a gépjárműnyilvántartásból kiderül, hogy jogtalanul tette, fizetheti november végétől a szerződésre írt napot megelőző napig a fedezetlenségi díjat. Nem kis pénz. Vagy azóta is fizeti a KGFB-t?


Vagy kivonatta ideiglenesen a forgalomból az autót?

A kivonás időtartama alatt nem kell fizetni a KGFB-t, és a kivonás napját követő hónap első napjától a gépjárműadót sem.

Ha ideiglenesen kivonatta a forgalomból, akkor a te átírásodkor automatikusan forgalomba helyezik, hiszen akkor megszűnik az ő joga a kivonásra.

Évközi ismételt forgalomba helyezés esetén nem az a szabály, hogy az fizeti az egész évi gépjárműadót, aki a tárgyév január 1-én a nyilvántartásbeli üzembentartó, hanem az év hátralevő részére az, aki a forgalomba helyezéskor a nyilvántartásbeli üzembentartó, azaz, te.

Ha kivonatta ideiglenesen a forgalomból az autót, akkor részben megértem a nyugalmát. Így, ha nem vett másik autót, vagy nincs másik autója, amire át akarja vinni a bonus-malus fokozatát, akkor küldözgethettek még egy darabig egymásnak így-úgy kitöltött adásvételi szerződést, a kormányablak ügyintézőjének beavatása nélkül.

jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs ki vonva a forgalomból, az autó cégen van az adás vételit a cég pecsételte le, kötelező biztosítást mikor elhoztam az autót másnap már kötöttem is csak egy hónap után törölték mivel nem irattam át
jan. 6. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!