Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy jól fogalmazom...

Nem tudom hogy jól fogalmazom meg-e a kérdésem vagy sem Most februárban lejár a személyi igazolványom és haza megyek újért de utána néztem és (többi lent)?

Figyelt kérdés
Lakcímkártya nélkül nem lehet újat igényelni. A lakcímkártyám már lejárt azt sajnos nem vettem észre mivel külföldön vagyok egy ideje munka miatt. (Itt külföldön van bejelentett lakcímem.) Szóval szeretnék igényelni lakcím kártyát a régebbi lakcímemen az állandó tartózkodási helyemre ami egy önkormányzati lakás anyukám nevén ha be akarom jelentettni magam oda szükségem van bármilyen iratra vagy az anyukámra vagy valami? Előre is köszönöm azoknak akik vették a fáradságot és válaszoltak. És sajnálom lehet elég hülye kérdés de nem nagyon vagyok otthon az ilyen dolgokban.

jan. 10. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyúttal megújítod a lakcímkártyát is.Semmi gond de fel is lehet őket hívni.
jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lakcímkártya csak akkor jár le, ha nem állandó címed volt eddig, hanem tartózkodási.
jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor még nem volt magyar címem azt írták rá a lakcímkártyára, hogy külföldi cím, azzal is lehetett személyit igényelni.
jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 b1812567 ***** válasza:

Hogy érted, hogy lejárt a lakcímkártyád?

Annak nincs lejárati ideje. Most direkt megnéztem a sajátom, 22 éve állították ki, sehol nincs rajta lejárati idő. Csak akkor járhat le, ha ideiglenes lakcímre voltál bejelentkezve.

Ha ez történt, akkor anyukáddal bementek és bejelentetek. Utána meg jöhet a személyi.


Még valami, amit sokszor az ügyintézők is rosszul tudnak, és erőltetnek.

Attól, hogy külföldön van ott bejelentett lakcímed, Mo-n nem kell megszüntetned az ottanit. És eleve, nem kell "kijelentkezned" Mo-ról, nem kell bejelentened a külföldi tartózkodást sem. Régen volt ilyen, de már régóta nincs.

jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Megnéztem a lakcímemen a lakóhely és tartózkodási hely volt megadva és az érvényességi ideje is megvan adva ami már elmúlt.
jan. 10. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!