Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbízható futárszolgálat...

Megbízható futárszolgálat külföldi nagyértékű csomagküldéshez?

Figyelt kérdés

Nagyobb értékű (~300k) törékeny csomagot szeretnék külföldre (Németo.) küldeni lehetőleg úgy, hogy egy héten belül megérkezzen. Nézegettem a futárszolgálatokat, de hogy őszinte legyek nem tudom melyiket érdemes választani, nem jellemző, hogy nemzetközi csomagot adok fel.

Eleinte a GLS-t néztem, mert ők ugyan nem garantálják, de várhatóan 2-3 munkanapon belül ki tudják szállítani, viszont maximum 50k-ig bezárólag fizetnek, ha eltűnik a csomag. Másik futárszolgálatoknál láttam olyat, hogy értéknyilatkozat alapján lehet kérni biztosítást a csomagra, de ott meg az a bökkenő, hogy ha baj történik, és érvényesíteni szeretném a kárigényt, akkor számlával kell igazolni a cucc értékét. És hiába nagy értékű, nem tudom számlával igazolni, mert használtan vettem.


A másik félelmem, hogy simán lerakják a nagyértékű csomagot a címzettnél a ház elé, mert mondjuk nem tudják elérni. Tudom, hogy elvileg alá kell írni az átvételt, de idehaza például az elmúlt 2-3 évben egyszer sem kellett aláírnom a csomag átvételéről szóló igazolást, pedig úgy tudom kötelező lenne.


Minden tanácsot szívesen fogadok. :)



jan. 14. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Fogod magad, felülsz a vonatra és elviszed. Ez a legolcsóbb és legmegbízhatóbb megoldás.
jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!