Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Debrecenről...

Mi a véleményetek Debrecenről Szolnokról Nyíregyházáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy önkéntes program és ezekbe a városokba lehet jelentkezni. Gondolkozom rajta viszont mivel erdélyi vagyok így nem túl sokat tudok róluk. Az érdekelne hogy hova lenne érdemes menni ha jelentkezem.Minden érdekel a városokkal kapcsolatban
jan. 21. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Mivel erdélyi vagy talán amúgy is Debrecen a legélhetőbb város a három közül.

Szolnok messze az utolsó.

jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
El tudnád mondani miért Debrecen lenne a jó választás?
jan. 21. 13:16
 3/17 anonim válasza:
91%
Debrecen és Nyíregyháza viszonylag nagyobb népességgel rendelkezik mint Szolnok. Több üzleti lehetőség található benne. Nem feltétlenül kell más városokba utazni.
jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Debrecen a legélhetetlenebb mind közül. Iszonyat drága a lakhatás, nagyon rossz a közlekedés, a város dög unalmas, a környéke meg merő pusztulat, az emberek pedig tajték p@rasztok, tisztelet a kivételnek.


Nyíregyháza annyiból jobb, hogy olcsóbb a lakhatás, meg valamivel szebb a környezete a városnak, egyébként minden másban még Debrecennél is rosszabb.


Szolnoknak két előnye van a másik két városhoz képest: közel a Tisza, tehát a környezete szebb és 1 órával közelebb van Budapest, tehát nem a világ végén van. Minden másban alulmarad a másik két várostól.


Tehát látható, hogy mindhárom város igazi kelet-magyarországi pusztulat és egyformán nagy ívben kerülendő.

jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hat egyáltalán nem vonzó egyik se így az elmondottak alapján
jan. 24. 14:23
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

1. Debrecen. Minden szempontból magasan kiemelkedik a másik kettő mellől. Nem egy kategória, Azt hiszem ehhez sokmindent nem kell hozzáfűzni.


2. Nyíregyháza: Nekem olyan átlagos, de idővel talán megszoknám, szuper az állatkert, Szabolcs megyéből mindenképp kiemelkedik, de Debrecenhez nem hasonlítható.


3. Szolnok: Számokra jellegtelen kis/középváros, kb csak paneleket látni, iszonyatosan sok a rossz arc, a vasútállomás egy szemétdomb. Nincs meg az a megyeközpont érzés sem, mert Jász-Nagykun keleti része Debrecen felé a többi része Budapest felé gravitálódik.

jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra*
jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Debrecen azért mert: Lakosságra nagyobb mint Nyíregy és Szolnok együttvéve, ezáltal több a lehetőség, a kulturális élet jobb, és elég komoly tempóban fejlődik a város. (Sokszor hallom a 2. Főváros megnevezést mostanában)


Szolnok az szót sem érdemel… :)

jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

6# Debrecen vasútállomása is egy szemétdomb.

8# A 2. főváros megnevezést csak a fideszesektől hallhatod. Debrecen akkora mind Budapest egyetlen kerülete. Soha semmilyen módon nem közelítheti meg a fővárost.

jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9: Én nagy országjáró vagyok :D Magyarországon természetesen nincs még egy Budapest súlyú város, közel sem, semmilyen szempontból, ez tény, és mivel nem egy kategória, így nem is a főváros az idézőjelben vett "súlycsoportja" Debrecennek hanem mondjuk: Kassa, Miskolc, Nagyvárad, Kolozsvár, Szeged...stb


A kerületes példa azért nem egészen korrekt, ha az átlagos kerület méretet számolunk akkor egészen konkrétan akkora mint 3. A példa kedvéért: VII(Józsefváros) + X(Kőbánya) + XXI(Csepel) nagyjából = Debrecen lakónépessége. (Bár számomra a nagykörúton kívül Budapest is teljesen jellegtelen, unalmas volt, olyan Gyöngyös, Ózd szerű csak jóval nagyobb méretekben)


Visszatérve: A lényegi különbség Szolnok és Debrecen között utóbbi sokszorosan nagyobb (Az önmagában több mint fél millió lakosú Hajdú-Bihar kb fele ott tömörül), és számos régió szorosan kapcsolódik hozzá az megyén kívül is. (pl: Sárrét, Dél-Nyírség, Tisza-tó környéke, Nagykunság) Tehát nyugodtan nevezhetjük, Kelet-Magyarország természetes centrumának.


Ugyebár ott az ország második nemzetközi repülőtere, a nemzetközileg is elismert egyeteme, jelenleg is több nagyberuházás zajlik. (Politika mentes szeretnék maradni, nem tisztem el dönteni, hogy ez jó e vagy sem).


De hogy ne csak jót írjak: A vasútállomás tényleg elég gyatra, az autóbusz állomás még annál is nagyobb szemétdomb (meg merem kockáztatni, a legveszélyesebb az országban). A 35-ös főúton (Hajdúböszörmény felől) minden reggel óriási a forgalmi dugó.



Szolnok: Ezzel a várossal kapcsolatban nem tudok ki emelni semmit, voltam párszor, legtöbbször csak azért hogy át utazzak rajta, de néha azért alaposabban bejártam. Nekem olyan egyhangú, szürke az egész, mint mondjuk Dunaújváros. Sok a kötekedő alak, ezt sajnos tapasztalatból írom.

jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!