Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek a tetoválástól! Valami...

Félek a tetoválástól! Valami tanács?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek megcsináltatni az első tetkómat. Mar egy ideje szemezgettem egy mintával, ami nagyon tetszik. A hold ciklusát szeretném felvarratni az alkarom tetejere, viszont valamiért felek.


Akarom ezt a tetkót, de olyan furcsa ez az egész. Én nem olyan ember vagyok, akirol gondolnad, hogy tetkót csináltatna. És meg magamról sem hiszem el, hogy egy hét múlva már lesz. Mások véleménye nem érdekel, itt en vagyok az akadaly ugy erzem.


Nagyon bizonytalannak érzem magam, de nem tudom miért😭



jan. 24. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem lehet visszacsinálni. Éppen ezért eszembe nem jutna ilyet csinálni magammal.
jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk, ne tetováltass! Mi a francnak? Nem leszel szebb vagy bármilyen szempontból több tőle. Hallgass az ösztöneidre. Értelmetlen barbár divat.
jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Maga a beavatkozás nem fájdalmas, de ez egy életre szóló döntés, tehát alaposan meg kell gondolni. (Nekem nincs és a jövőben sem tervezem.) Ha bizonytalan vagy, nem muszáj megcsináltatni. Inkább kérj még pár hónap gondolkodási időt. A kiválasztott mintát bármikor meg tudja csinálni, senki nem sürget.
jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Fájdalom oldalról nézve nem vészes, egy epilálás szintjén van kezdetnek, utána a test megszokja és kevésbé érzed.

Tartós/maradandó? Hát, ha jó helyen, jó tetoválóval csináltatod, akkor igen, szép marad, amíg élsz...vagy...

Vagy amíg meg nem unod. De ekkor sincs semmi sem veszve. Miért? Mert több opció is szóbajön ekkor.

Az egyik, hogy másik mintával eltakartatod.

Második, hogy elmész egy tetoválás eltávolítással foglalkozó szalonba és ott leszedeted.

Az első opció olcsóbb, míg a második drágább, illetve, míg a takarás egy alkalomból megvan, addig a leszedetés 8-10 alkalom, ami kb egy évre osztódik el és végleg eltűnik. Tehát ha megunod, és nem akarsz tetoválást, el lehet távolítattni. Szóval egy életre szól? Ha akarod, igen, ha nem akarod, nem.

Tetováltass/ne tetováltass?

Hát, én nem szólok bele. Te tested. Abba sem szólok bele, hogy milyen frizurád legyen, milyen ruhákban járj, hogyan viselkedj

Annyit tudok mondani, hogy bár eléggé elterjedt a tetoválás, de mindig lesz olyan, aki kinéz miatta, lesz, akit nem fog érdekelni és lesz, akinek tetszeni fog. De ezzel minden téren lehet az életből vett dolgokat leírni.

Akár hiszed akár nem az emberek zöme már nem divatból tetováltat. Közel egy évtizede fordult a kocka. Annak előtt a többség bizony csak divatból tetováltatott. Nem mondom, ma is sokan vannak, akik utánzásból és divatból tetováltatnak, de a jelentős része nem.

Az, hogy nem nézel ki annak?

Miért, alapvetően ki néz ki annak? Aki extrémebben öltözködik? Punk, rock, gót vagy metal stílust kedvelők? Vagy a plázacicák? A kigyúrt kopaszok? Tiszta sztereotípia. Nincs olyan, hogy ki hogy néz ki, ki milyennek gondolható. 4 gyermekes, mélyen hívő családanyát is ismerek, akinek telihátas tetoválása van. Nem iszik, nem dohányzik, és "nem hinnéd" róla. Ellentétben sok olyat ismerek, akiről "hinnéd", de mégsincs egyiknek sem.


Bizonytalannak azért hiszed magad, mert vagy még nem tudod pontosan, hogy tényleg akarod-e (abszolút bizonytalanság), vagy egyszerűen nem hiszed valóságosnak, hogy tetoválásod legyen (túl kevésnek gondolod magad, főként önértékelési zavar vagy gond miatt - relatív bizonytalanság).


Mi lenne, ha kipróbálnád?

Vannak matrica tetoválások, vagy a henna, ami nem tartós. Ha tetszik az eredmény és miután már nem lesz fent, hiányzik, akkor inkább akarod, mint sem.


Vagy írd fel a számodra pro és kontra dolgokat és súlyozd, hogy mi mennyire befolyásol. Olykor mások véleménye miatt bizonytalan valaki, és nem feltétlen tetováltatás témában.

jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes az elsőt olyannak csináltatni, akiben megbízol, barát, barát barátja, stb...
jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!