Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit javasoltok a sikeres...

Mit javasoltok a sikeres pótvizsgához?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hét van a pótvizsgáig elég sokat tanúltam de ennek ellenére nagyon dúrván stresszelek! Van valami tanácsotok hogy elmúljon a stressz és biztos legyen a siker?

2023. aug. 14. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetben azért stresszelhet az ember, mert nem magabiztos, nem 100%-os a tudása. A magolás és az értelemmel (logikai úton-módon való) tanulás két különböző dolog. Sajnos sok olyan dolog van, amit elvárnak, hogy megtanuljuk, de a valóságban azt nem tanuljuk, hanem magoljuk. Látásom szerint a következő okok lehetnek, amik miatt magolunk:

- nem értjük az adott dolgot

- nincs benne összefüggés

- van benne összefüggés, de nem látjuk

- nem érdekel az adott dolog

A tanács tehát az, hogyha van rá módod, akkor ne magolás módján tömd [Nem tudok szebb szót használni, ez a valóság.] magadba az információkat, hanem logika útján (ha van, és ha látod).

Ééés: Aludd ki magad. Táplálkozz rendesen. Ne érezz szomjúságot.

2023. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Én anno úgy csináltam, hogy sétálgattam a lakásban oda-vissza, oda-vissza, oda-vissza sok-sok órán át, közben pedig mondogattam magamban vagy hangosan fejből a dolgokat. Ha elakadtam vagy nem jutott valami az eszembe, akkor ránéztem a könyvre / lapra.

2023. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha sokat tanultál akkor biztos lehetsz benne hogy atmesz. Vizsga előtt egy kávé, mert az felelenkit, és ismetelgesd előtte.
2023. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"Ha sokat tanultál akkor biztos lehetsz benne hogy atmesz." - Hát ez nem így van. Én történelmből és kémiából pótvizsgáztam. Sokat tanultam a történelemre és úgy gondoltam, hogy történelemből biztosan át fogok menni, míg kémiából szinte biztos, hogy nem. Közvetlenül a pótvizsga után is ugyanezt éreztem. Végül a fordítottja történt: kémiából mentem át és történelemből buktam, így tehát ismételnem kellett. A sok tanulás még nem garancia. (És, ha éppen olyan tételt húz?)
2023. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 persze, en is tudom, de a kérdező megnyugtatast kért, nem azt hogy felzaklassak megjobban.
2023. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Értem, de így láttatlanban nem tudod, hogy az a "sok" elegendő-e, mert az érzések csalókák lehetnek csak úgy, mint az én helyzetemben volt. Nem álmegnyugvást kell nyújtani. Ha stresszt érez, akkor szinte biztos, hogy még nincsen kellő tudása (annak ellenére, hogy sokat tanult). Ezt alapul véve írom, hogy nem nyugtatgatni kell, hanem hatékony tanuláshoz vezető utat kell neki mutatni.

(Igen, van helye a nyugtatgatásnak, de csakis akkor, ha 100%-os meggyőződésed, hogy az a "sok" elegendő-e. Én nem tudom, és te sem tudod, láttatlanból nem tudjuk ezt.)

2023. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha stresszt érez, akkor szinte biztos, hogy még nincsen kellő tudása"

Nem feltétlenül függ össze a 2, legalábbis nem mindenkinél. Ha valakinél potvizsgara kerül sor, az általában szorong, hiába tanult sokat, hiszen tudja, hogy nagy a tét. De vannak kivételek is, én például a felét tudom (eddig), de azt is csak felületesen, mégse idegeskedek, hanem csak sodródok az árral, lesz ami lesz, meg úgyis van még addig idő jobban atismetelni.

2023. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem feltétlenül függ össze a 2, legalábbis nem mindenkinél." - Akkor meg kell ismerned, hogy az érzések csalókák lehetnek. Ez alól pedig senki ember nem képez kivételt.

De valóban, mint írtam "Igen, van helye a nyugtatgatásnak, de csakis akkor, ha 100%-os meggyőződésed, hogy az a "sok" elegendő-e.". Tehát igen, van az a pont, amikor nem kellene aggódnia, mert megvan a kellő ismerete, de ez nem azt jelenti, hogy "Nem feltétlenül függ össze a 2, legalábbis nem mindenkinél.".

Azt gondolom, hogy a 100% stresszmentesség akkor születhet meg, amikor szó szerint mindent tökéletesen tud. Ez pedig a magolásos dolgok miatt szinte elképzelhetetlen, mert magoláskor nem úgy maradnak meg az információk, mint mikor megértesz egy összefüggést, és sokszor nem lehet másképp az információkat magunkba tömni, mint magolva. Ha megértesz valamit, azt sose fogod elfelejteni, ellentétben a magolások többségét 5-10 év múlva elfelejtjük, mert soha az életben nem használjuk és soha az életben nem is hallunk azokról a dolgokról, így tehát nem is frissítjük fel az isnereteket - a magolós dolgok túlnyomó többsége nem a való életre készít fel.

Az korántsem mindegy, hogy melyik tantárgyból bukott meg az ember (mennyi a magolandó és az összefüggésteli információk aránya, valamint mennyire nehezen tudja a számára idegen szavakat megtanulni), és mennyire fogékony az adott tantárgyra. Most pedig nem akarom a rendszert bírálni, mert nem az a kérdés és nem ezzel kell most foglalkozzatok.

(Miután megbuktam (de kémiából átmentem), fakultációnak a kémiát választottam év végén / év vége felé (már nem emlékszem, hogy mikor kellett választani). Elmondták, hogy a tanároknak el kell fogadniuk a jelentkezésünket. Ez tartalmazta azt a lehetőséget is, hogy meg is tagadhatják. A kémia tanárnő elfogadta a jelentkezésemet, amin igencsak meglepődtem. Később megkérdeztem, hogy miért fogadta el a jelentkezésemet amikor megbuktam? Azt válaszolta, hogy azért, mert ha ez érdekel, akkor ezt tanuljam. Ha valakit érdekel egy dolog, azt sokkal könnyebben fogja tudni megtanulni, mert fogékony rá - több év távlatában már kifinomultan látom ezt. (Én akkor a korántsem kellemes családi helyzet és több más tényező miatt 1-es, 2-es bukdácsoló voltam, de részben érdekelt a kémia, csak nagyon nem szerettem tanulni a körülményeim és más dolgok miatt.))


Igen, 1 hét alatt sokat lehet tanulni, főleg úgy, hogy idáig már sok-sok dolgot megtaltál, megtanultatok, mert ebben az esetben könnyebben érthetővé válhatnak dolgok.

2023. aug. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgy(ak ha több is van)? Milyen iskola? Mennyi az a "sokat tanultam"?
2023. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sikerült, vagy megkaptad a megérdemelt bukásodat?
2023. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!