Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » TB tartozásom van és nem...

Bazsimazsi kérdése:

TB tartozásom van és nem érvényes ez miatt a kártyám. Felvesznek így is dolgozni? Ha a felvételinél kell háziorvosi, tüdőszűrés vagy más, akkor oda eltudnék menni, mert valahogy munkába kell állnom, csak ez mindig gyűlik sajnos..

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1,5 éve nincsen munkám, mert az előző megszűnt, a másik hogy vagy nem vesznek fel vagy egy visszajelzést sem kapok a jelentkezésemre. A TB-met nem tudtam fizetni, hisz nincs munkaviszonyom, viszont minden hónapban gyűlik, ami undorító. Valaki járt már így vagy érdemben tudna hozzászólást írni?

jan. 26. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felvesznek, nekik semmi közük ehhez. Valószínűleg rossz munkakörökbe jelentkezel, nem a képességeidnek megfelelőbe. Ha orvosi papírt kérnek elmehetsz, de ki kell fizetni. Nem ott, hanem utólag kiszámlázzák. Egy tüdőszűrést pár tízezerből megúszol, egy műtét már milliós nagyságrend lehet.
jan. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, érettségim van, csak olyan helyre jelentkezem ahova csak az kell, vagy még annyi se.. ugye. Tüdőszűrés igazából 1.700 Ft azt kifizetem, ha olyan kell csak elkérik a TB kártyámat, max mondják, hogy nem érvényes és rendezzem stb. de egy sima háziorvosi alkalmassági vizsgálatra gondolok itt, amit néha szoktak kérni pl. honvédség, rendőrséghez. viszont ott kérnek kórházban lévő urológia meg fogorvosi leletet stb. Nem tudom, hogy ellátnak-e így. Sima gyári melónál csak megvizsgálna a saját orvosuk. Szóval jah, elég kellemetlenül érzem magam így is, azért kérdeztem, mert nyilván utólag kifizetem, ha úgy van csak felvesznek-e így vagy nem.
jan. 26. 08:21
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Fizesd magad utan a tb-t havi 6500
jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

3


Havi 11 300 /ho, illetve 380/nap.

jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
11.300 Ft/hó, minden évben emelik az összeget. Ha tudnám fizetni, akkor kifizetném egybe most, illetve magam után, de munka nélkül a tartalékomból inkább a kaját és az albit fizetem ki.
jan. 26. 11:31
 6/11 anonim válasza:

Kerdezo, ki lehet jatszani ezeket egyebkent. Hajlektalanoknak jar a TB ingyenesen. Ha egy rokonnak, baratnak tulajdonaba adod a lakasod vagy nincs alberleted, akkor mehetsz barmilyen tudoszurore, haziorvost nem tudom, hogy oldod meg, de ha bemesz, hogy alig kapsz levegot fix, lesz tudoszures. Utana a rokon/barat visszapasszolja a tulajdonodat (lakast/hazat).


Illetve egy bizonyos tartozas felett nem jar a TB (50 - 70 ezer Ft korul), addig igen. Nem tudom neked mennyi.

jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fel ev utan megszunik a tb szamod ha nem fizecc
jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 de ha hajléktalan (akár csak papíron) az életben nem fog munkát kapni.
jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

8


Arra az idore nem, valoban. De ha elmegy tudoszuresre meg CT tol kezdve MRI-t bekamuzik valamit, akkor megkapja a pneumografot es visszajelentkezik tartozkodasiba a "sajat" lakasaba/hazaba, illetve tulajdonos lesz mert atadja neki a rokon/haver.

jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De miért nem intézkedtél a TB ügyében? Az önkormányzat átvállalhatja a tb fizetését 1 évre, utána újból igényelni kell.


Tb tartozással simán felvehetnek dolgozni


(kíváncsi lennék, hogy honnan indult az a marhaság, hogy tb tartozás miatt nem veszik fel az embert dolgozni, már több helyen is olvastam)

jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!