Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan a kínaiakat?

Miért nézik le sokan a kínaiakat?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre hogy az emberek 80% nem hogy közömbös hanem már ellenségesen néznek rájuk. Pedig nem ismerjük őket mit ártottak nekünk? Vagy hogy a kínai termékek minősége amit nem tagadok tényleg szar. De miért nem gondolkozott el ezen soha senki hogy akkor Kínában ők mégis hogy élnek? Persze hogy nem ilyen minőségű cucokkal.Jártam már Kínában van onnan jó pár barát és ismerős és például a ruhák és gépek kb 5-6vszor olcsóbb volt mint itt és ha az itteni termék értékelése 1 akkor az volt 2.5-3. És szidjuk őket mert a magyar kereskedőkközben megkeresik az ottani áraknak a sokszorosát( ami csak olcsóbb lehet mint az ottani boltokban hiszen nagyon nagy mennyiségben rendelnek) és még így is olcsóbb a nagyrêszük mint a többi magyar ill. nem magyar termékeknél. Szóval kérdezném én hogy mégis miért csúfoljuk, nézzük le őket? Félre ne értsetek nem azt mondom hogy szeretni kell mindenkit de miért nem lehet közömbösen viszonyulni hozzájuk? Nekünk sem esne jól ha velünk történne ilyesmi külföldön.

febr. 9. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Erre én is kíváncsi vagyok. Sose néztem le őket, nem is emelem őket az égbe, szóval közömbös vagyok velük, mint például a svédekkel is.

Szerintem az lehet az oka, hogy a közhitben az él, hogy kínai=olcsó, szar. És utána se néz sok ember hogy ez igaz-e, csak birka módon átveszik ezt a "kifejezést", szó használatot.

febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Kína mindenből gyárt kiváló minőségű termékeket, csak nekünk az olcsó bóvlira a szemétre van pénzünk. És ezért gondolja azt a magyar, hogy a kínai ilyen szerencsétlen nép, ha csak a szart gyártja.
febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Lucifer-666 ***** válasza:
24%
Amiért a magyarokat is.
febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgymond a magyar néplélek része, persze nem is teljesen alaptalanul. Csodát pedig senki ne várjon a kínaiaktól sem, ha egy terméket tizedakkora áron vesz meg az ember, mint amennyibe egy normális verziója kerülne, akkor viszont olyat is kap, ami annyit is ér. Csak sajnos a tájékozatlanságból fakadóan hajlamosak úgy gondolni egyesek, hogy ez a kínai ipar csúcsa, holott ez messze nem igaz. Ellenben Kína rendelkezik olyan mértékű gyártáskapacitással, hogy az olcsó vackokat exportálni tudják, és ahogyan a mondás is tartja, amíg van lósz*r, addig légy is lesz(kereslet-kínálat, ugyebár). Hozzátéve persze, hogy ezeket az olcsó vackokat nem kizárólag exportra szánják, hanem saját piacra is (sőt...). Egyébként sokan leragadnak az általános lakossági felhasználásra szánt olcsó termékeknél, holott lehet ám kapni sok más egyebet is. A kínaiak sem hülyék, ami valóban jó minőségű, annak megkérik az árát, és nem feltétlenül a bolhapiacon vagy az aliexpressen árulják.
febr. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, hány emberre alapozod ezt, de kétlem, hogy az ilyenek aránya akár csak a 10%-ot is elérné, és annak sincs köze egyes kínai termékek minőségéhez.
febr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Amit most leírok, az nem jelenti azt, hogy bárki is gyűlölje a kínaiakat vagy én gyűlölöm őket, - inkább a "nagy számok törvényére" épül a válaszom.

A személyes tapasztalatom az, hogy az ÁTLAG kínai mentalitása nagyjából a hallgatag erőszak köré épül.

Vannak vállalkozások, - főleg kifőzdéket lehet találni Magyarországon, de egyre több a kínai tulajdonos által üzemeltetett vegyeskereskedés, közért is.

Bemész egy ilyen helyre!

Szívélyes mosoly, - "Szia!"

Ha vásárolsz, kiszolgál, közli az összeget és mehetsz!

-Nincs mosoly, nincs "Viszlát!", "Bukjál fel!", "Várjuk máskor is!"

EDDIG tartott a szívélyesség, szolgálatkészség, - telefonját nyomkodva sz@rik mindenre és mindenkire, ha nem állt mögötted senki!

-Ő itt elvágta ollóval a napi szintű üzleti kapcsolatot veled!

Más kérdés, hogy amitől nagyon meg akar szabadulni és neki filléres történet, azt ha akarod, ha nem, rád tukmálja, mint "ajándékot"!

-Ez ellentmondás, de ez ettől még így van!

Nekem a kínaiaktól vásárolt vagy kínai eredetű termékekkel van gondom, mert a sok évet kiszolgált Lenovo telefonomat leszámítva eddig csak olyan kínai termékekkel volt dolgom, amely addig tartott ki, amíg otthon el nem kezdted használni vagy egy hónapig működött. A cserét meg elfelejtheted, mert "pénzt vissza nem adunk!" felfogásban a legjobb esetben is kicseréli neked egy másik hulladékra az egyik hulladékot!

A legsúlyosabb élményem az volt, amikor a néhai Fáy utcai "piacon" vettem egy kínaitól eldobható borotvát. Amikor megvettem, még nem voltam azzal tisztában, hogy az már felbontás előtt eldobható, - bevarrtak volna állatkínzásért évekre a kaptárba, ha az ott vásárolt borotvával megpróbáltam volna szőrteleníteni valamilyen állatot! Lényegében egy műanyag nyéllel felruházott ekevas-darab volt, - amely a tarkómtól kezdődően tépte le az arcbőrömet az arcszőrzetemmel együtt! :DDD

Akkor nem nevettem ekkorát!


Írok azért egy pozitív példát is, hogy ne egyoldalúak legyenek az észrevételeim!

Anyám elszenvedett egy dupla agyérkatasztrófát és a fél oldala lebénult!

Gyógytorászt foglalkoztattunk és én vettem a fáradtságot arra, hogy utánajárjak a kínai talpmasszázsnak! Elkezdtem kezelni anyám lábait a kínai talpmasszázzsal, - egy ilyen 100 percet vett igénybe.

Hónapok múlva az anyám attól pánikolt be menetrendszerűen, hogy a hatalmas belvárosi lakás túlsó végében felejtette a botját, - mert két lábon elgyalogolt oda segítség nélkül. Teljesen rendbe jött az aranyere és az emésztési rendszere. A kínaiak ilyen szintű tapasztalatait azért érdemes erényként kezelni - és tisztelni!

Szóval én nem gyűlölöm a kínaiakat, de vannak fenntartásaim velük összefüggésben!

febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Tehát egy flegma eladó, és egy piacon olcsón vásárolt villanyborotva. Előbbire szerintem bárki tudna példát mondani bármilyen üzletben, aki egyáltalán nem köszön, nem hogy előre, utóbbit pedig nyilván nem lett volna szabad megvenni, de azért vissza is vihetted volna. Ez nagyon kevés bármilyen általánosításhoz. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden kínai egy angyal, biztos van köztük jobb és rosszabb is, csak nem hiszem, hogy nagyobb arányban, mint máshol.
febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Ja, hogy sima eldobható borotva. Így persze más, de a véleményem nem változott.
febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
6# Én a kínai gyorsétteremben (ahol mellesleg nagyon finom ételeket árultak, pedig elég kifinomult az ízlésem, pl. a mekis kaját nem eszem meg, az nem jó) a kínai eladó a vásárlás menete alatt végig mosolygott, segített mindenben, kedves volt. Annyira, hogy az már szokatlan volt számomra, mert itthon, Magyarországon többnyire flegma eladók vannak, akik vagy semmit nem mondanak, még köszönni se köszönnek, vagy sürget, vagy mindenért baja van, akkor is csúnyán néz rád, ha megmondod neki, hogy legyen szíves felvenni a kesztyűt (amit azért mondok, mert az előző vevő pénze volt a kezében, kezet nem mosott, de már vette volna ki a kaját csupasz kézzel, és még hozzá is ért). Szóval van ilyen is, olyan is. Nem kéne őket általánosítani. Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt velük.
febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
#9 Nálunk is ilyen a kínai kifőzde, végig kedvesek, és ár-érték arányban nagyon jó hely, szeretek oda járni. Illetve egyetértek veled, hajlamosak az emberek általánosítani, mivel valamiképp bevésődött, hogy kínai=sz*r. Csak hogy felhozzak egy példát is: évekkel ezelőtt vettem egy Tefal márkájú kontaktgrillt, az akkori kínálat felső szegmensét képviselte, és nincs is vele semmi bajom, mégis ott virít a dobozán a made in china felirat. Nyilván nem is volt olcsó. Tudnak jó minőségű dolgokat is gyártani, csak sokan ezzel nincsenek tisztában, ezért a saját tapasztalataikból kiindulva(gyanúsan olcsón megvesznek valamit, és ezért az árért jó minőséget várnak el) általánosítanak.
febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!