Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sósav melegített mérgező gőze...

Pszicho88 kérdése:

Sósav melegített mérgező gőze ellen melyik gázálarc vagy mi véd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Szeretnék ásványokat tisztítani sósavval. Ehhez melegíteni kell a savat.

Melegítve már erősen párolog is a sav. Van olyanfajta álarc, gázálarc, aktív szenes álarc, ami védi a tüdőmet akár pár percre is a sav gőzétől?

Pár perc védelem elég lenne, ameddig a végén kiszedem a köveket.

Nem ártana ha a szememet is védené a maszk.


Köszönöm.



febr. 11. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
hat broder, ezt szerintem ne intezd, ehhez vannak megfelelo kemiai eljarasok, oda is kell felszereles, de ott nem egy lepeses HCL melegites van, hanem mas szerekkel eloszor semlegesitik valamennyire hogy ne legyen egyreszt annyira eros mert lehet karosodik az asvany, megvaltozik az allaga is esetleg es az asvanyi elemekkel is reakcioba lephet. Szerintem menj be egy gyogyszertarba es kerdezd meg.
febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem valószínű, hogy semlegesíteni kéne a savat. Próbáltam már elég sokszor az eljárást. Tökéletesen lehozza a vasas réteget, nem károsítja az ásványt. Úgy értem a kvarcokat max a hidrogén fluor oldja, aminek litere 20 ezer de olyanra nem akarok beruházni. Max annyi, hogy savazás után ugye ki kell oldani a savat a kőből és szódabikarbónás vízben áztatni. Gyógyszertárba mit tudnának adni? Nem hiszem, hogy van megfelelő felszerelésük. Van aki csak tud egy használható maszkot ajánlani.
febr. 11. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár ez nem lesz annyira profi tipp, de tegyél egy vizes törölközőt az orrod elé, és azon keresztül vegyél levegőt amíg csinálod. A víz megköti a felszabaduló sósavgőzt. Ha pedig mindenképp vásárolni szeretnél valamit, akkor nem maszkra van szükséged, hanem gázálarcra.
febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Illetve kihagytam, természetesen ezt ne zárt térben csináld, hanem a szabadban.
febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megvan, hogy B2 -es típusú szervetlen gázok ellen kell védenie. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
febr. 11. 11:12
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szabadban csinálnám. Van egy kerámia slow cooker edényem, amit nem tud megmarni a sav, bár a fedelén az üveg tetőnek a peremén lévő fémet még így is szétmarta, úgyhogy le kellett vennem a külső pereméről.


Jó ötlet a vizes törölköző is. Kipróbálom.

Találtam erről egy hivatalos munkavédelmi leírást, bár ahogy elnézem a B2-es maszkok legalább 20 ezres áron vannak, ami nekem jó lenne.


[link]

febr. 11. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Elore hivd a mentoket mert kb 2 ora mire kiernek.
febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Inkább tutira megyek és veszek egy szűrőt és maszkot is. :)

Még van egy kérdésem.


Szén-dioxid gáz ellen véd valami a légzőkészüléken-légzőpalackon kívül?

Fogós kérdés. Kerestem a neten, eddig még semmi találat.

febr. 11. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Kint a szabadban ha csinalod elvileg nincs ezzel gond. De az egesz koncepcio, nem tudom laikus vagy mert ismerek PhD-sat meg laikust es a laikus kb. 100x lekorozte a PhD-sat, de van amikor forditva. Pelda erre a drog szintetizalok akik olyanokat gyartanak amiket fel sem ismernek a PhD-sok, ezt Zahcsi Gabor is bevallotta.


De remelem te nem ezt akarod csinalni. Miert nem jo a szabadban? Ott nincs ilyen veszely. Erdekes dolgot muvelsz ugy erzem, de legyen.


UV sugar, azt lehet mestersegesen, rengeteg noveny nagy levelu ha lehet, ami felszivja a CO2-ot es oxigent termel. Es/vagy phytoplanktonok. Hulyen hangzik, de termeszetes uton igy lehet.

febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A savazás részét mindenképp szabadban csinálom.

Viszont attól is tartok, hogy még a szabadban is mérgező a sav. Most az a bevett szokás, hogy egy kerámia edényben, üveg fedőt rátéve melegítem a savat. Ez így oké is, de ha felemelem a fedelét úgy is mérgező gáz jön ki belőle és van hogy az arcomba jön ez a gőz. Ez ellen lenne jó a védelem addig a pár percig, amíg kiszedem a köveket a savból és átrakom őket egy vizes vödörbe.


A szén dioxid szűrés részét már más helyen, formában értettem. Azt kifejtem privátban.

febr. 11. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!