Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez valószínűleg telefonos...

Ez valószínűleg telefonos csalás lehet?

Figyelt kérdés

Ma körülbelül 10 óra magasságában felhívott egy 30-as szám, és a Miskolci Rendőrkapitányság néven mutatkozott be (érdekes hogy a nevemen szólított, ami már érdekes), hogy én valakinek atutaltam x összeget és nem kaptam meg az adott terméket.

Semmi ilyesmire nem emlékszem hogy lett volna, de ő ilyen óhéber dumával jött, hogy szokott lenni olyan hogy elfelejtik.

Erre föl közölte hogy nekem be kell mennem a rendőrsegre kihallgatásra, mikor tud időpontot online beszélgetésre ahol elmondja pontosan milyen tranzakció is történt ☠️

Kérdeztem hogy mekkora összegről van szó, de arra hivatkozott hogy telefonba nem mondhat semmit. Mondta hogy küld emailben egy linket amire ha majd rámegyek online ki tud hallgatni a kapitányságról. Tudta hogy mi az email címem és melyik városban lakok 🧐

Szerintetek, csalás lehet vagy nem?



febr. 12. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Átverés, ne foglalkozz vele!
febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó, menj be kihallgatásra habár inkább küld linket és kihallgat online? 😄😄😄
febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Bennem is felmerült a gyanú hogy online hogy hallgathat ki? Bár nekem az elég ijesztő hogy nevemet, email címemet és azt hogy melyik banknál vagyok tudja🧐

Honnan?

febr. 12. 13:43
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Adathalászattal.


Engem nyáron hívtak fel az Erste nevében, ahol van is számlám, hogy egyeztessünk adatokat, annyi volt a bibi, hogy én előtte pont voltam bent, mert megváltozott a vezetéknevem és jelezni kellett. A leánykori nevemen kerestek telefonon és korábbi lakcímet mondtak, mint amit megadtam pár nappal előtte. Kérdeztem, hogy miért van erre szükség, ha pár napja már fiókban ez megtörtént, erre szó nélkül kinyomott a hívó. Valószínűleg ellopták a régi adatokat.

febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csalás, a rendőrség nem hallgat ki online, pláne nem így. A csalók valahonnan megszerzik az adataid. Pl mikor beikszeled valahova, hogy hozzájárulsz hogy harmadik fél marketingcélokra használja az adataid, akkor bekerülsz egy adatbázisba, amit akár el is adhatnak.
febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kiszivárgott adatokat gyűjtő adatbázisból sok mindent össze lehet gyűjtögetni. Elég csak egy webáruház adatbázisát ellopni, a tárolt szállítási vagy számlázási adatoknál már van név, lakcím, telefonszám, e-mail is). A bank lehet valós és tipp is (pl. a legnépszerűbb bank nevét bemondva nagy eséllyel talál olyat, aki ügyfél).

A csalás része a link lenne (felajánlja az egyszerűbb és gyorsabb azonnali ügyintézést ahelyett hogy utaznod, várakoznod kellene valakire, nyilván a többségnek ez a kedvezőbb amire ráharap), ami által kicsalhatnak jelszavakat de akár banki hozzáférést is egy hamisított oldalra irányítással.

febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os jól írja. Linkre rá ne kattintson senki!
febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 TappancsMancs ***** válasza:
89%
Óóó! Én még itt a gyakorin is kihallgatlak. Csak előbb mondd már meg a pin kódodat lécci.
febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Jó tudni h ilyennel is próbálkoznak
febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Update

Jött ma reggel egy ilyen email, link elég furcsa 😆

[link]

febr. 20. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!