Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire jártak el velem...

Mennyire jártak el velem igazságosan?

Figyelt kérdés

Történt egyszer, hogy egy szórakozóhely előtt igazoltattak a rendőrök. Lényegében azért került erre sor, mert vissza akartam menni a szórakozóhelyre, amit a biztonsági őrök megtagadtak, mondván túl részeg vagyok.

Mikor igazoltatni akartak azt mondtam nekik hirtelen, hogy nem tudom hol a tárcám (pánikszerű válasz volt), ezután rögtön átkutattak és megtalálták a tárcám a zsebemben. Végül pedig bevittek a detoxba teljesen jogtalanul egyébként, mert rosszul nem voltam, emlékezet kiesésem sem volt, na mindegy ez nem olyan lényeges.(Mentőt így nyilván nem rám hívták ki hanem egy másik alakra aki tényleg KO volt, de biztos gondolták van még hely mellette:D)


A fő problémám csak az volt igazából, hogy 1 héttel később érkezett egy csekk szabálysértés címszóval, amiben az állt, hogy "megtagadtam az igazoltatást".


Több kérdés is felmerül bennem.

Egyrészt nem tagadtam meg az igazoltatást. Így ez a vád szerintem nem teljesen jogos, az más kérdés, hogy pánikszerű füllentésem volt. Viszont azt meg nem tudják rám bizonyítani,hogy igazat mondok-e mert ittasan az ember lehet szétszórtabb. Ráadásul nem is szólítottak fel többször a dokumentumok átadására csak egyszer. Elismerem, hogy meggondolatlan voltam, mert nyilván tudom, hogy az igazoltatást úgyse lehet megúszni, de akkor se azt mondtam, hogy márpedig én nem igazolom magam. Jó persze nem mondom azt, hogy vegyék figyelembe ittasságomat ilyen esetben, de ha már detoxba visznek be, ami azt jelenti nem vagyok beszámítható állapotban szerintük, akkor mi alapon büntetnek meg aztán? Most akkor magamnál voltam amikor "megtagadtam az igazoltatást" vagy sem? Kicsit ellentmondásos ez nekem.


Már ez régebbi történet a csekket már rég befizettem, úgyhogy le van zárva a történet, csak furdal a kiváncsiság mennyire volt helyes ez az eljárás.

Olyan válaszokra meg nem vagyok kiváncsi, hogy nem kellett volna bebaszni meg ilyenek, alapjáraton nem vagyok egy részeges csak akkor sikerült egy kicsit többet inni a kelleténél.


Előre is köszi!



febr. 24. 01:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazuk vklt, kamuztál, azt h te be voltál rúgva, nem mentesít a felelősség alól
febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Attól függ. Valójában mennyire voltál részeg? Lehet, hogy szerinted nem, de más meg lehet úgy látta, hogy már nem bírsz megállni a lábadon kapaaszkodás nélkül...
febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!