Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy panelház...

Szerintetek ha egy panelház egyik lakása teljes terjedelmében ég, akkor a többi lakás lakóinak el kell hagynia az épületet, a tűzoltók érkezéséig?

Figyelt kérdés
10 emeletes ház első emeleti lakása égett, én észleltem először a tűzet az ablakon át, ekkor már a lakás teljes terjedelmében égett. kihívtam a tűzoltókat és végig szaladtam az épületben és minden lakásba bekopogtam, hogy hagyják el az épületet. Közben megérkeztek a tűzoltók és elkezdték az oltást. Ekkor már mindenki elhagyta a házat. Lent állva és várva az oltást az egyik lakó oda lépett hozzám és nekem esett, hogy engem ki hatalmazott fel arra hogy kikükdjek mindenkit az épületből, mit képzelek magamról és mekkora hülyeséget csináltam és szó szerint meg akart ütni hogy mit képzelek én. Mert szerinte az lett volna a helyes, ha mindenki a lakásában marad az oltás idejére. Most elgondolkodtam hogy valóban rosszul cselekedtem?

febr. 25. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te feladatod. Azt megteheted, hogy szólsz a bentlakóknak, hogy ég a ház és utána vagy elhagyják az épületet vagy sem. Majd amikor kiérkeznek a tűzoltók ők eldöntik, hogy mit kell tenni, hány lakást kell kiüríteni, és leginkább hova. Ők már erről intézkedhetnek, és kijelölthetik (és ki is fogják) a gyülekezési pontot stb. Ennek megvan a protokollja. Te nem utasíthatsz senkit, hogy hagyja el a lakását. Főleg mert ennek rengeteg következménye van (bele értve pl. vagyonvédelmi dolgokat is).
febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És meg kell nézni a társasház tűzvédelmi szabályzatát is, hogy az mit ír elő erre az esetre (kell ilyennek lennie).
febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Utasítani nem utasíthatod, de nincs olyan épeszű ember, aki nem hagyja el a lakását a lehető legrövidebb idő alatt ha szólnak neki, hogy ég a ház. Mit akar számon kérni? Kérj tőle elnézést, hogy jelezted neki is, hogy tűz van.
febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván az utasítás úgy értettem, hogy bekopogtam a lakásokba, hogy tűz van menjenek ki. Mivel egy lépcsőház van és már az égő lakás folyosóján is lángok voltak. Gondoltam mielőtt a menekülő utat elzárja esetleg a tűz vagy a füst, jobb lenne elhagyni az épületet.
febr. 25. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utasítani akkor sem utasíthatsz senkit. Szólni szólhatsz, hogy tűz van, és mindenki cselekedjen belátása szerint. Ennyit tehetsz, semmi többet. De nézd meg alaposan a tűzvédelmi szabályzatot (vagy tűzvédelmi házirend) ami minden társashűznak kötelező, hogy legyen. Abban pontosan le van írva minden.
febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez egyébként lehetett a sokk miatti reakció is.
febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mivel a lépcsőházban már állt a füst, azt sem tudtam lent mi van, ki lehet e még menni, csak arra gondoltam, hogy figyelmeztessek mindnekit, ezért kiabáltam végig a házat hogy Tűz van jönnenek ki. Hiszen lehetett volna rosszabb is a helyzet, ahogy törtent pár napja Spanyolországban ahol bent égtek mert az egész házra átterjedt a tűz percek alatt.
febr. 25. 16:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Pont azért amit a 6-os írt, hogy "sokk miatt is lehetett" na ezért nem kell túlpörögni. De nézd már meg mit ír a társasházatok (egyedi) szabályzata. Az alapján többet lehet tudni. És remélem a lift felé terelted őket, és mindenkit a lifttel küldtél le...
febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A társasházi és általános szabályzat szerint is tűz esetén tilos a liftet használni! De szerintem ez logikus is, természetesen a lépcsőn ment le mindenki. Egyébként most elolvastam a lépcsőházban mit ír a tűzvédelmi terv a tűzoltóság értesítése után: "Tűz esetén a Tűz van Tűz! van felszólítással értesíteni kell a bent tartózkodókat és a lehető leghamarabb el kell hagyni az épületet." Ennyit ír erre vonatkozóan.
febr. 25. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egyértelmű. Azt nem írja, hogy neked ki kell parancsolni mindenkit az épületből. Neked jelezned kell, de nem utasíthatsz senkit. Ennyi és nem több. Jelezted ennyi.
febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!