Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán tudok e úgy feladni...

Darklord88 kérdése:

Postán tudok e úgy feladni csomagot ,hogy az átvevőnek kelljen fizetni a postaköltséget nekem pedig ne kelljen?És ha esetleg nem veszi át mi van olyankor?

Figyelt kérdés
márc. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen tudsz, akkor visszaküldik és neked kell kifizetni
márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem lehet úgy feladni csomagot, hogy nem fizetsz. Ráadásul ha spórolni akarsz és olcsóbb verzióban adod fel akkor abban nincs benne a visszaút, és ha nem veszi át a csomagot a címzett akkor még akkor is fizetned kell amikor a postás visszahozza a csomagot neked.
márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jajj 2-es... dehogynem. Amióta létezik posta azóta van portós küldemény is.
márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3as linkelte is, amit akartam.


Meg kell adni, ogy utánvétel, az átvevő fizet.


Az átvevő fizetheti magát a szállítást, de akár neked a termékért elkért pénzt is.


Ezt pedig a posta kiszállítja majd neked házhoz. Vagy adott címre, ahonnan küldted, mint feladó a csomagot.


Viszont: a legolcsóbb módja mindennek, ha az illető neked elutalja a kesst, ami tartalmazza a termék árát +szállítást. (szállítás árát csekkolni tudod a weboldalon, egyeztetsz a vevővel, küldesz képet az oldalról a kitöltött adatokkal és ha okés, hozzácsatolod a termék árához és utalhat is.) 2-4ezreket lehet spóroltatni.


Másnap pedig feladod az átutalt kessből.


Postaponton maradó csomag küldés a legolcsóbb.

De lehet adott címre is házhoz, csak plusz költség.


Minden egyes beállítás, extra plusz költség.


Az is külön költség, ha fizetnie kell az illetőnek.

márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a legolcsóbb módja mindennek, ha az illető neked elutalja a kesst, ami tartalmazza a termék árát +szállítást

Sajnos, ebből olyan sok átverés volt már, hogy az emberek többsége nem küld előre pénzt, és pl. a Jófogáson is írja az automata mindenkinek, hogy soha ne küldjön előre pénzt.

Én régebben vagy 200 csomagot postáztam előre utalást követően, de mostanában már nagyon ritka, hogy valaki megbízzon így bennem. (Pedig írni szoktam, hogy alapvetően személyes átvétellel eladóak a dolgaim, tehát nem ragaszkodom a névtelenséghez, de aki mégis postán akarja (ill. csomagküldővel), az küldje előre a pénzt, mert én se akarom megszívni.) De különben manapság már olyan drágán szállítanak, hogy mikor a vevőjelöltek megtudják a sima szállítási árakat, már ettől lepadlóznak, és nem is válaszolnak onnantól. Hát még ha erre menne az utánvét díja...

Mint a 3. válaszoló linkjében is olvasható, olyan nem létezik, hogy házhoz vigyék ingyen. A "címzett fizet" csak postán maradóra kérhető. És ha nem veszi át az illető, akkor nem kapod vissza a dolgot, ha nem fizeted ki az utaztatás díját. Velem régebben előfordult, hogy egyszer-kétszer elküldtem valamit portósan, aztán rengeteg percdíjamba került hívogatni az illetőket, meg fenyegetőzni, hogy vegyék át.

márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!