Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány ember dolgozna, hogyha...

Hány ember dolgozna, hogyha nem kellene aggódni a megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel eljut a technológia odáig, hogy egy alap szinten meg lehet élni munka nélkül. Szerintetek hány ember dolgozna ezután, csak azért hogy többet és jobban keressen, vagy magasabb színvonalon éljen? Ezt a kérdést leginkább azért teszem fel, mert az első munkahelyemen vagyok, ahol a legtöbb kollégám idősebb, és nem tudom elhinni nekik, hogy nem azért dolgoznak mert muszáj, hogy ne haljanak éhen. Hanem kb egoizmusból, mert hogy aki nem dolgozik az egy lusta semmirekellő stb. Kérdem én nem az lenne a cél, hogy a lehető legkevesebbet kelljen ténylegesen dolgozni? Aki azt akarja bemesélni nekem, hogy nem lenne minden ember mentális, fizkális egészsége jobb, hogyha eljutnánk erre a pontra? Hogy azt csinálhassák az emberek amit szeretnek? Mert kétlem hogy bárki is azt csinálja a legszívesebben hogy egy irodában matekozik, vagy egy gyárban szalag vagy gép mellett dolgozik heti 40 órában( jó esetben). Jó ez bárkinek is, vagy csak az ego mondatja azt emberekkel hogy jó?

márc. 21. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos dolgoznék, mondjuk félállásban. Megőrülnék máskülönben a tudattól, hogy haszontalan a létezésem.
márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A létezésünk így is, úgy is haszontalan. Én olyat dolgoznék, tanulnék, amit szeretek. Egyébként meg el tudnék lenni sokáig is főzéssel, olvasással, nyelvtanulással, zenehallgatással, vagy épp kertészkedéssel, ha lenne kertem.
márc. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 80% nem dolgozna. Ez nem hasznosság kérdése, hanem a stresszé. Én ellenék simán meló nélkül, a létezésem hasznosságát nem nekem kell eldönteni és nem is igazán izgat.
márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Én nem dolgoznék az biztos,minek?

Most sem dolgozom mert minek.

márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlszokat! Az utolsò vàlaszolònak vàlaszkènt hogy minek, mert sajnos mèg nem tart ott a technològia, hogy alapfizetès legyen.
márc. 22. 08:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek dolgozni, mindig olyan munkákat végeztem (több féle területen), amiket szerettem, szívesen csináltam. Viszont a pénz fontos motiváló, hogy csináljam. Nekem a teljesítmény bér sokkal jobban bejön, mint a havi fixért dolgozás. Nagyon sok havi fixes kollégán, baráton látom, hogy inkább kerülik a munkát, a könnyebb végén fogják meg. Minek törjék magukat, ha se több, se kevesebb nem lesz a fizetésük, mindegy, mennyit dolgoznak. A kötelezőt elvégzik, amit kiadnak, maguktól semmit nem kezdeményeznek.


Én szeretem a munkámat, proaktív vagyok, keresem a munka lehetőségeket, keresem, hogyan lehet jobbat, eredményesebben csinálni. Meg is fizetik és el is ismerik a munkámat.

Munka mellett folyamatosan képzem magam, új dolgokat tanulok, amik segítik a munkámat - időnként meg munkahelyet, akár szakmát is váltok, hogy jobban tudjak érvényesülni, érdekesebb, jobban fizető dolgokat tudjak csinálni.


Ha lenne annyi alap jövedelem, hogy mellette ne kelljen senkinek dolgoznia, az szerintem általános ellustuláshoz, elbutuláshoz és az értelmetlen dolgok totális eluralkodásához vezetne.

Még magamon is azt érzem, hogy hátrányosan hatna rám. Én biztosan keresnék a pénz helyett valami más motivációt, ami értelmes tevékenységre, munkára sarkall.


A többség még úgy sem tanul és képzi magát, hogy anyagilag érdekelt (volna) benne. Lehetne jobb munkája, több fizetése, kedvezőbb anyagi és élethelyzete, mégsem tanul nyelvet, szakmát, nem képzi magát tovább a legtöbb ember.

Még az egyetemisták közül is rengetegen vannak olyanok, akik nem hajlandók egy idegen nyelvet megtanulni még azért sem, hogy a diplomájukat átvehessék - arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb tovább tanulási, elhelyezkedési és szakmai lehetőségeket képes a nyelvtudás megnyitni az ember előtt.


Ha a kényelmesnek mondható megélhetéshez még ennyi teljesítményt se kellene letenni, az végképp nem motiválná a legtöbb embert arra, hogy bármit is csináljon. Csak pörgetné mindenki a közösségi oldalakat és felélné a pénzét - ami sokkal gyorsabban fogyna, mint most, mert sokkal több idejük lenne költeni a pénzt.

márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy az egyik vègèről ellustulàssal jàr, a màsikròl meg szerintem a tàrsadalom teljes összeomlàsàval. Mert legyünk őszintèk, ès ezt magamon is làtom, ahogy egyre fiatalabb generàciòk jönnek, senki se akarja elvègezni a hagyomànyos munkàkat, amik nagyrèszt működtetik a tàrsadalmat. A senki alatt nyilvàn azt èrtem, hogy egyre ès egyre kevesebben.(csak mert amiatt is àlltak màr belèm hogy a az elenyèsző mennyisèget, semminek mertem nevezni)
márc. 22. 13:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a mondás tartja, nem akarásnak nyögés a vége. A hagyományos munkákra ettől még szükség van és hiába nem akarod csinálni őket, ha nem tudsz más munkát végezni, mert a képességed nincs meg rá, akkor kénytelen leszel azt csinálni, amire elég a képességed.


Van olyan barátom, aki nem talált tetőfedőt, kitanulta és megcsinálta inkább magának, azóta sorra keresik vele, hogy nekik is csinálja. Egész jó kis üzletet tudna csinálni belőle, ha akarná, de nem akarja. Majd mások is kitanulják...


Az ingyen pénzben reménykedni butaság. Attól, hogy a semmire lesz pénzed, még a hagyományos munkákat el kell valakinek végeznie.


Jól hangzik, hogy majd jönnek a robotok és megcsinálják, csak a robotok a gyártójuknak, tulajdonosuknak fognak pénzt termelni, nem neked.

A robotok elveszik majd a te munkádat, mert olcsóbb lesz a gyárnak a robotért egyszer sokat fizetni, mint neked havonta keveset. Neked viszont attól nem lesz alapjövedelmed, hogy a munkaképességed értéke nullára csökken.


Jól hangzik, hogy majd az állam fizeti az alapbért, csakhogy ahhoz az államnak kell valamiből bevételt csinálnia, mert az állam se tud a semmiből pénzt csinálni (pénznyomtatással képes, de az meg inflációt eredményez és csak rontja a pénz értékét, ami nem megoldja, hanem fokozza a problémákat).


Ha lesz is valamennyi alap jövedelem, az nem fogja még a szegények megélhetési problémáit sem kiváltani, legfeljebb enyhít a nehézségeken. És jól is van ez így, mert máshogy működésképtelen a rendszer.

márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nade ha a rengeteg robot(ès a rohamosan fejlődő AI) emberek milliàrdjainak veszi el a megèlhetèsèt, akkor majd azok az emberek csendben èhenhalnak? Èn kötve hiszem, ès ez a fèlelmetes benne. Az èhes ember nem fog megàllni, azèrt mert ki van ìrva egy tàblàra, hogy meg kell.
márc. 22. 14:45
 10/14 NTBS ***** válasza:
80-90%.
márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!