Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány ember dolgozna, hogyha...

Hány ember dolgozna, hogyha nem kellene aggódni a megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel eljut a technológia odáig, hogy egy alap szinten meg lehet élni munka nélkül. Szerintetek hány ember dolgozna ezután, csak azért hogy többet és jobban keressen, vagy magasabb színvonalon éljen? Ezt a kérdést leginkább azért teszem fel, mert az első munkahelyemen vagyok, ahol a legtöbb kollégám idősebb, és nem tudom elhinni nekik, hogy nem azért dolgoznak mert muszáj, hogy ne haljanak éhen. Hanem kb egoizmusból, mert hogy aki nem dolgozik az egy lusta semmirekellő stb. Kérdem én nem az lenne a cél, hogy a lehető legkevesebbet kelljen ténylegesen dolgozni? Aki azt akarja bemesélni nekem, hogy nem lenne minden ember mentális, fizkális egészsége jobb, hogyha eljutnánk erre a pontra? Hogy azt csinálhassák az emberek amit szeretnek? Mert kétlem hogy bárki is azt csinálja a legszívesebben hogy egy irodában matekozik, vagy egy gyárban szalag vagy gép mellett dolgozik heti 40 órában( jó esetben). Jó ez bárkinek is, vagy csak az ego mondatja azt emberekkel hogy jó?

márc. 21. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát pedig szerintem egy civilizálalatlan világban élünk. Mert mindenkinek lenne elég kaja, most ez az elv hogy azért dolgozz hogy ne halj éhen, még belegondolni is rémisztő. Egy csomó kaja landol a kukában. A fedél és élelem alapvető emberi jog.
márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ne feledjük, hogy a "dolgozni" szó alatt nem csak munka létezik és a "munka" nem mindenki számára kellemetlen.


Pl hobbiból kinőtt karrier stb.


Megőrülnék, ha nem alkotnék.

márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nyilván én itt azokra a munkákra gondolok, amiket kifejezetten csak megélhetés miatt csinálnak az emberek, és azért lássuk be, hogy az emberek többsége ilyen.
márc. 22. 19:22
 14/14 anonim ***** válasza:
Az AI segítségével már gyerekkorban fel lehetne deríteni bárkiről azt hogy milyen tevékenység az amiben az átlagosnál jobban teljesít(és még esetleg örömét is leli benne), és ez alapján olyan munkát szerezni neki amiben az alapjövedelem mellett a társadalom hasznos tagjának érezheti magát.
márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!