Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik az az alkalmazás ahol...

Melyik az az alkalmazás ahol beteszem a képt annak a papírnak amit alá kell írnom és az írásomat oda tudnám biggyeszteni?

Figyelt kérdés

Egy fontos papírt kellene elektronikusan aláírnom és elküldeni

Régebben letöltöttem egy ilyen alkalmazást de most nem találom azta

Azt hiszen fizetős is volt


márc. 24. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy keversz valamit. Elektronikus aláírás alatt azt értik, hogy nem papírra nyomtatva-aláírva-visszaszkennelve van az irat, hanem digitális aláírással van ellátva. Ehhez nem kell kézjeggyel sem ellátni, tehát nem digitálisan rakják rá a kézírással írt neved (ehhez elég csak egy szkennelt aláírással rendelkezni és simán meghamisítható).

Az elektronikus aláírás az, amikor egy dokumentum hitelesítve van egy tanúsítvány által, és igazolja hogy az a jogosult írta alá. Ilyen pl. az ingyenes AVDH ha van ügyfélkapud: feltöltöd a PDF dokumentumot, aláíratod a rendszerrel, és bele fogja integrálni az adataidat, igazolva hogy a személyed hitelesítése után (ügyfélkapu bejelentkezés) a te nevedben lett aláírva - és nem lesz rajta semmilyen kézírás, akár a kipontozott aláírás helye is maradhat üres, mert maga a fájl van aláírva.

[link]

Egy másik verzió, ha a személyi igazolványodnak van aláíró tanúsítványa és egy kártyaolvasóval beolvasva írod alá, de ennek több technikai feltétele van.


Amiről te beszélsz, hogy egy hitelesítés nélküli dokumentumra rávágsz/rámásolsz/összeszerkesztesz egy aláírást, nem biztos hogy elfogadják.

márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az mindegy nekem egy ilyenre van szükségem ami olyan mintha én írtam volna alá.

Az mindegy milyen helyre kell

Nekem az az alkalmazás neve.

márc. 24. 14:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Kell.
márc. 24. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!