Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a kolis élet?

Milyen a kolis élet?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet mert következő tanévben egy új iskolában kezdek egy másik városban, ahol majd koliban kell élnem. Nagyon félek is! Olyanokra vagyok kíváncsi, hogy hányan leszünk egy szobában, villanyoltás, szabályok, hogy drága-e meg ilyenek
ápr. 6. 18:17
 1/2 Scream85 ***** válasza:
100%

Kollégiumonként eltérhet a házirend, hogy mit, mikor, hogyan engedélyez (pl.kimenők,stb). A férőhelyek általában 2 és 5 fő között mozog szobánként.

Sokban függ attól az ottani életed, hogy kikkel fogsz egy szobába kerülni. Hozzájuk alkalmazkodni tanulás, fürdőhasználat és egyéb téren.

Sok helyen általában az egy helyről érkezőket egy szobába szokták beosztani, vagy a normálisabb helyeken lehet kérni, hogy egy szobába kerüljetek.

Az ár az sok mindentől függ (pl. hogy fővárosi vagy egy vidéki város kollégiumáról van szó, mekkora befogadóképességű,stb.)

ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4-5 fős szobák voltak. Szigorúbb kollégium volt már azért fegyelmit kaphatunk ha nem jártunk le rendszeresen tanulószobára vagy ha 3 napig rendetlen volt a szobánk. Az áramot este 10-kor kapcsoltáke nálunk, de volt hogy a netet sosem. De minden kollégium más, mindig szinte. A szabályok szinte mindenhol ugyanaz, tilos ivászat, cigizés, drogozás a kollégiumban (de ezt általában nem szokták betartani). Tilos volt 10 után mászkálni a folyosón (csak wc-re lehetett menni). A kimenő délután bárkinek volt, de este csak azzok mehetek kimenőre akiknek jó volt a szobájuk. Nálunk 4 fülke volt a zuhanyzókban. Nagyjából ennyi volt ami nálunk volt, remélem semmit nem hagytam ki ami lényegesebb.
ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!