Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tisztelt válaszadók! Lehet-...

Hunter0008 kérdése:

Tisztelt válaszadók! Lehet-e egy 22 éves felnőtt férfit-jelen esetben engem- gondnokság alá helyezni azzal az indokkal, hogy hetente egyszer nagyon berúgok?

Figyelt kérdés

Magamról annyit tudok mondani, hogy egyetemista voltam, de abba kellett hagynom a tanulmányaimat, mert édesanyám és nevelőapám külön mentek még 2022-ben, így a családiházon lévő hitelnek a kifizetésében segítenem kellett édesanyámnak. Nem győzte volna anyagilag édesanyám egyszerre finanszírozni az egyetemi tanulmányaimat és a családiházon lévő hitelt sem.

Annyit tudok mondani még, hogy jelenleg munkanélküli vagyok, mert leszereltem a rendőrségtől még idén februárban, mert nem biztosította a rendőrség a tanulmányaim folytatását (elég gyakran elírták a vezénylésemet)

Édesanyám kitett otthonról még 2024. március elején, jelenleg az apai nagymamámnál lakom.

Jelenleg a villanyszerelői szakmát szeretném megtanulni, be is jelentkeztem rá, valamint egy másik egyetemre jelentkeztem, ahol tudnám folytatni a tanulmányaimat. A gondnokság alá helyezés, viszont a terveimet romba döntené. A vérszerinti szüleim tervezik a gondnokság alá helyezést meglépni velem szemben.


ápr. 7. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Aligha lehetne ezzel az indokkal bárkit gondnokság alá helyezni. Egyrészt mert annak az a feltétele, hogy valaki cselekvőképtelen legyen (nem képes a napi életvitelt és saját magáról gondoskodást sem önállóan ellátni)

másrészt mert heti egy berúgással ha bárki mellé gondnokot tennének, akkor több százezer alkoholista mellé jó pár gondnokra szükség lenne.

Kezeletlen alkoholista is azért van ennyi, mert akinek nincs betegségtudata és nem hajlandó a leszokást magától elkezdeni és segítséget kérni, azt nem tudják rákényszeríteni semmire. Ahhoz, hogy valakit az akarata ellenére kényszerítsenek egy kezelésre, ott már komoly mentális problémáknak és ön-, vagy közveszélyesnek kell lennie rendszeres rendőrségi ügyekkel, hogy be lehessen avatkozni.


Ettől függetlenül rád sem vet jó fényt, ha ocsmány módon szoktál részeg lenni, mert ezt láthatják, hallhatják mások is, és beszélhetnek is róla.

ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarán saját érdekedben vennének gyámság alá mert mikor iszol talajvesztett leszel agyig igaz?

És ennek akarnak elébe menni mert lehet ön és közveszélyes leszel vagy már az vagy mikor iszol.

Szed össze magad inkább, ha nem megy nagyitól is menned kelessz!

ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus önmagában nem indok a gyámság alá helyezésre.
ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel az indokkal nem lehet.


Vannak, akiket megfosztanak a saját jogaitól ezzel a lépéssel.

Ez pedig nem szép dolog.


Helyedben mielőbb keresnék melót és messze mennék az ősöktől...


Bp-n pl indul 2024 őszén imgyemes felnőtt képzés villanyszerelőin és gyakorlatra kapnak 50 ezret is.

Elvárás minimum 10 osztály.

Mellette pedig meló is mehetne.

ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!