Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az animálást?

Hogyan kezdjem el az animálást?

Figyelt kérdés

Nos tehat egy rettentoen rosz helyzetben vagyok most mert cserben hagytak engem ugy volt hogy lesz egy animacios filmem az o.W.n Medicről de sajnos az animatorom aki csinakta volna o azt mondta hogy nem csinalja meg de azelott valaki mas mar volt aki ekezdte megcsinalt egy 13 masopderces jelenetet de aztan abba is hagyta, szoval tehat nincs senki sem aki megtudna csinalni hiaba kerestem es hat YouTubeon minden nap iratkoznak a csatornamra es ma lesz 10K feliraktkozo es egyszeruen nem tudom mit tegyek.

Arra gondoltam hogy elkezdek csinalni flipaclip appban egy 2d kb 10 perces animaciot de semennyire nem megy mar 1 éve csinálom de semmi eredménye azóta 1 masodperces felj mozgást sikerült csak csinalnom de azt hiszen nem is fogom tudni megcsinalni, gondolkodtam azon is hogy inkabb elkezden kepregeny verzioban megcsinalni csak hat az meg eleg unalmas lenne de egyreszt amugy jo is lenne, de nem hiszem hogy azt szeretnek az emberek, 2d animaciot meg soha nem fogom megcsinalni max 4 év mulva ha be tudnam fejezni azt a 10 perces 2d animaciot de az meg rengeteg ido, es hat megigertem a feliratkozoimnak hogy én fogom folytatni a sorozat befejezo reszet egy db SFM animatort sem taltam aki megcsinalna nekem


Szoval egy kerdessel fordulok hozzatok hogy

Szerintetek melyik lenne erdemesebb

Elkezdjem megcsinalni kepregenyben ami azt hiszen 1 vagy fel ev alatt kesz lesz, vagy csinaljam az animaciot amivel szenvedek es szinte soha nem leszek kesz? Hiszen magamtol nem is tudok olyat csinalni 2d animaciot hogy valaki pl ut vagy rug vagy ilyesmi es egyreszt amugy en is nagyon akarom ezt au SFM animaciot csak hat nincs gepem se laptopom csak egy telefonon az anyagi helyzetunk miatt, szoval igy mas valasztasom nincs

Meghat azon is gondolkoztam hkgy csinalok par masodperces kis 2d videokat nagyjabol aztan meg megeditelem es ugy kirakom vagy nem tudom nincs semmi otletem mit tegyek

Es hat ezt en is amugy nagyon akarom ha megsem talalok sehogy sem SFM animatort hogy egy sajat megtervezett 2d karakterem legyen mar amugy meg is terveztem hkgy nez ki a mesebe es nagyon jol nez ki par ilyen rajzot csinaltam is rola akit erdekel irhat es megmutatom

Mit tegyek akkor szerintetek?



ápr. 13. 12:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Senki? :((
ápr. 13. 14:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha esélytelen, hogy Te animáld meg a történetet, akkor inkább csináld meg képregényként. Sajnos az animáció elég kemény ahhoz, hogy valószínűtlen legyen, hogy valaki az egész ötleted elvállalja. Max, ami még lehetne, hogy több ember csinálja meg, de akkor lehet, hogy nem lesz egységes a minőség, de legalább párhuzamosan folynak a munkálatok.


+ Ha megcsinálod képregényként, és pár év múlva úgy alakul, hogy animáció is lesz, akkor a kész képregény hatalmas segítség lesz a szövegkönyvnél is és a story-board-nál is.


Mi a csatornád neve? Érdekelne.

ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Javítsd ki a szöveged... Megjegyzem: én is telóról írok. Ne legyen kifogás!


Emellett van megfelelő kategória:

Kultúra és közösség -> művészetek.


Az, hogy valaki feladta gondolom okkal történt.

Szivesség volt egy ideig, ingyen dolgozott, vagy kevés kesst kapott... stb.


Ingyen vagy lófütty kessért senki nem akarja más álmát, elképzelését kivitelezni.


Miről szól a csatornád?


Ha animációról, de nem megy neked a lelkesedés stb., akkor ne erőltesd.


Az animáció készítése (főleg egymagadban vagy pár fővel) rengeteg idő. Nem véletlen dolgozik több rajzoló és segéd/asszisztens ezen munkakörökben.


Lenézed a képregényeket.


Máig keresik és veszik az emberek, mint jómagam is.


Ha jó a sztori simán magával ragad.


A jó képregényekre pedig szeretnek studiók lecsapni.


Pl mostani anime a Solo Leveling is úgy lett felkarolva.


Neked se a képregény, se az animáció nem oké... Kérdésem az:


Minek csinálod? Mi a célod?


Emellett azt se feledd, az alkotás egy időigényes folyamat.


Írj könyvet, de ahhoz is kell laza 1-2 év,ha bővebben kifejtett a sztori. (Meg ugye nem lehetsz lusta.)


Nekem úgy tűnik, hogy van egy ötleted (sok ilyen ember van), de az egész alkotói folyamatot átugrani akarod/másra rásózni és caak a végeredményt élvezni.


Figyi. Megoldás: kinyitod a pénztárcádat. Cserébe elkészíti, aki tud azonosulni a témával.

Nem kis összeg lesz, hiszen nem is kis munka.

Neked se tetszene, hogy másnak robotolnál a semmiért vagy lófüttyért. Hiszen már most megy a hiszti.


Ha ezek se tetszenek, akkor a megoldás: ne erőltesd, ami nem is áll hozzád közel.


Ugyanis, amit nem tudsz lelkesen csinálni, az nem hosszú távú befektetés.


Az, hogy egy másodpercet sikerült összehoznod 1 év alatt az siralmas teljesítmény.


Időt se szántál rá ezek szerint igazán.

Mindaz, amit leírtál... Az ilyen embereket hajtom el jó messze.


Vannak, akik egyedül vagy kis csapatban tolják. Youtube-n is ismerek párat, személyesen szintén, akik animációikkal milliókat értek el, van aki könyvet adott ki, igen képregényt.

De ők nem voltak restek, nem sírtak, hanem tanultak, fejlődtek.


Első sorban az alkotói folyamatok, alkotás s annak megszületése a motiváló nekik.

Az ezzel aratott siker, pénz stb csak egy melléktermék.

Sőt, legtöbben igyekeznek visszavonulni a reflektorfényből.


Nálad úgy érzem, hogy ez totál fordítva van.


Ha ez nem megy, hagyd.

ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elmaradt egy kérdés:

Őszintén: heti hány órát szántál rá?

ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szinte minden nap csinaltam 1-2 órán keresztül, most is dolgozom egyen es meg sehol sem vagyok vele, de akkor is minden nap csinalom -1-2- oran at volt hogy nem is ettem addig amig meg nem csináltam pl egy kep jelenetet

Igazabol ez nem olyan egyszeru, van a karakternek egy olyan kulonleges gallerja amit rettento nehez megrajzolni es egy olyan ejjel lato a fejen, ami nagyon kidolgozott, amit szinten nagyon nehez lerajzolni, foleg hogy mindig amikor mozog a karaktert mas szemszogbol kell, a geller is nehez mert meg szinte en magam is alig tudom megrajzolni a formajat es van a geller kozott egy fura sál amit szinten nehez megrajzolni, es aztan hat van egy nagyon nehez stabilizator a kezen amit szinten nagyon nehez megrajzolni foleg ugy ha pl mozog a keze es meg sok minden van sajnos, de minden nap most is epp neztem youtubeon videot hogy hogyan erhetnem el minnel egyszerubben hogy megtudjam 2d animalni magamnak egy telefonon

ápr. 14. 08:37
 6/12 A kérdező kommentje:
A csatornám nevét nem irhatom le itt, mert az admin torli akkor mert azt hiszi hogy promozni akarok
ápr. 14. 08:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja es ne is beszeljunk arrol h egy nap vagy 3x neki kezdek es minden nap fent vagyok hajnali 2 ig mert csinalom meg akkor is aztan meg felora mulva tudok elaludni
ápr. 14. 08:41
 8/12 A kérdező kommentje:
És igen azert csinalom mert akarom, letre akarom hozni ezt a sajat kis animaciomat
ápr. 14. 08:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nehezen megy a 2D animáció, nem gondoltál esetleg még a 3D-re? Ott megcsinálod a karaktert és ha egyszer kész van, akkor már tudod minden szögből, hogy hogy néz ki, meg mozgatni is, nem neked kell képkockánként megrajzolni.
ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg 3D-ben elkészíteni, akkor csak egyszer kell a karaktert megcsinálni és tudod mozgatni, nem neked kell képkockánként megrajzolni meg elképzelni.
ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!