Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nehéz állást találni...

Hunter0008 kérdése:

Miért nehéz állást találni Békés vármegyében (Gyula, Békéscsaba), de úgy álltalába véve az országban is? Mihez kezdjek, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Előzményként: Sajnos a diplomát nem tudtam megszerezni az NKE-n, mert családi okok miatt abba kellett hagynom az egyetemi tanulmányaimat. Édesanyám és nevelőapám még 2022-ben különváltak, így a házon lévő hitel kifizetésében segítenem kellett édesanyámnak. Akkor sikerült elhelyezkednem Határvadászként, de 2024-ben évelején leszereltettek.

Édesanyám kitett otthonról és már lassan 4 hónapja nagymamámnál kell, hogy éljek 0 Ft-ból.

Közel 5 hónapja próbálok elhelyezkedni 22 évesen egy sima érettségivel és sehová nem vesznek fel.

A környéken meghirdetett összes állásra beadtam az önéletrajzomat, sőt még Budapestre is beadtam. Személyesen és interneten keresztül is naponta beadok 5 önéletrajzot, még oda is, ahol még állást sem hirdetnek.

Próbálkoztam már mindennel, az önéletrajzomat átszerkesztettem többszőr is, fekete fehér nyomtatás helyett színesbe nyomtattam ki, több internetes álláskeresési portálon keresztül is megpróbáltam. Egyszerűen nem jön össze sehol sem.

Ahonnan pedig visszahívnak, közlik velem, hogy "sajnos nem önt választottuk" , de volt olyan is, hogy "ide csak hölgyeket keresünk, férfiakat nem veszünk fel"

Egyszóval nagy szarban vagyok.



ápr. 20. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Amíg a vármegye kifejezést használod, addig ne várj munkát. ezt el kell hagyni. A pedofideszre nem szabad szavazni és egyből megoldódik a problémád.
ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kamuzol, munkaerőhiány van.
ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Több oka is van, hogy miért nem találsz állást:

1) Nincs szakmád, nincs semmilyen végzettséged, nem tudod egy munkáltatónak sem azt mondani, hogy "én ehhez vagy ahhoz értek." Nem értesz semmihez, nem lehet semmilyen szakmai ismeretet igénylő munkát rád bízni, legfeljebb ha előtte kiképeznek, ami hatalmas kockázat és komoly költség a munkáltató részéről, bármilyen garancia nélkül - vagyis lutri. Azt meg senki nem szereti.

2) Büdös számodra olyan munkát elvállalni, ahova képzettség és tapasztalat nélkül felvennének. Részben azért büdös mert megalázónak tartod, részben pedig azért, mert nyilván az ilyen munkát nem is fizetik meg - hiszen kvázi egy betanított majom is el tudja végezni.

3) Hazudsz. Hazudsz az állásinterjún, hazudsz még ebben a kérdésben is (korábbi kérdésben mást állítasz...), ráadásul alkoholista vagy, ami nyilván a személyiségedre is rányomja a bélyegét. A HR-es, aki az állásinterjút tartja, már egész apró jelekből is képes következtetni a jellemedre, és bizony a magad fajtát senki nem preferálja.

ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A 3/3-as válaszadónak válaszolva.


Előszőr is szeretném megköszönni a válaszodat, és örülök, hogy megtiszteltél a válaszoddal.

Az első kettő válaszoddal egyetértek abszolút.

A harmadik válaszoddal nem teljesen értek egyet, és ezt ki is fejtem a részedre.

Gondold át alaposan kérlek. A beküldött önéletrajzom alapján az állásinterjún nem tudnék hazudni (tudnék, de nem lenne értelme), mert a HR-es így is, úgyis látja, hogy egy érettségim van. A másik dolog, hogy ha ezt elferdíteném, akkor meg magam alatt vágnám a fát, mert akkor még annak az esélyét is elvenném magamtól, hogy esetleg felvegyen a munkáltató.


Az alkoholista kifejezést erősnek tartom. A heti egyszeri berúgás (előző kérdésemből) nyilván baj és nem jó a részemről.

Ha valóban alkoholista lennék, akkor remegne kezem és lábam, valamint folyamatosan verejtékeznék, és még a gondolataim is az alkohol körül forognának, ergó még fogalmazni sem tudnék normálisan.

Ezt onnan tudom, hogy van alkoholista ismerősöm, és ő 2 napot nem bír ki alkohol nélkül.

ápr. 21. 08:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Az 1/1 válaszadóra reagálva.


Milyen kifejezést használjak, ha egyszer a megyéket vármegyékre nevezték át sajnos?

ápr. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!