Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Haszonélvezeti jogot hogy...

Haszonélvezeti jogot hogy tudok a házra rakatni?

Figyelt kérdés

Gyermekeim résztulajdonosok az ingatlanban, és én is. Még kiskorúak, egyedül nevelem őket. Az apjuk a saját tulajdon részéről lemondott a gyerekekre iratva a ház rá eső részét. Szeretnék haszonélvezeti jogot a gyerekek része felett (hogy úgymond bebiztosítsam magam a jövőre nezve)

Ennek mi a pontos menete?


ápr. 30. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9-es: a válaszod nem mond ellent annak, amit írtam (csak kicsit pontatlanul fogalmaztam)

Egy ingatlan esetében lehet tulajdonjogod is meg haszonélvezeti jogod is úgy, ahogy a te esetedben: az egyik felére van a tulajdonjog, a másik felére - ami nem a tiéd - van haszonélvezeti jogod.

Másrészt alapesetben a tulajdonos adja meg a haszonélvezeti jogot, de a te esetedben egyrészt azért kaptad, mert a gyereked még kiskorú (volt), és mivel nem cselekvöképes, ezért kellett neked haszonélvezönek lenni, hogy képviselni tudd az érdekeit.

Tehát nem ellentmodásos a két válasz, csak így pontosabb, hogy minden lehetséges eset meg lett említve.

máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Semmi okopd a gyereked miatt aggódni, ha megházasodna valamikor, a párjának soha nem lesz köze az ingatlanhoz, az örökké a gyereked saját vagyona lesz, amiben a párjának nincs, nem lesz tulajdonjoga (kivéve, ha a gyereket ad neki), és nem is örököl belöle.


A kérdésedben említett példa esetében meg lényegtelen a haszonévezeti jog, ettöl a gyerek el tudja adni az ingatlant, ezt egy haszonélvezeti joggal rendelkezö személy nem tudja megakadályozni.


Szóval semmi értelme az egésznek, csak a gyerekednek okozol mehézségeket.

máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11 → „a te esetedben egyrészt azért kaptad, mert a gyereked még kiskorú (volt), és mivel nem cselekvöképes, ezért kellett neked haszonélvezönek lenni, hogy képviselni tudd az érdekeit.”

Nem. Nagykorú volt és cselekvőképes; utóbbit nem írtam, de alapesetnek gondoltam. Mint írtam: „A feleségem halálával az egyetlen – egyéként nagykorú – fiam örökölte a feleségem részét, én pedig haszonélvezeti jogot kaptam arra a fél részre.”

máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, erre nem figyeltem. Ebben az esetben neked az özvegyoi haszonélvezeti jog lépett életbe, a házból nem örököltél, hanem mivel ott éltetek a házasság alatt, arra az ingatlanra a visszamardott félnek jár a haszonélvezeti jog.
máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De ebben az esetben is, meg a tévesen írt válaszom esetében is egy kötelezö jog fordul elö, ez automatikusan jár, nem kell senkinek beleegyeznie.


A kérdezö esetében (meg a legtöbb esetben) a tulajdonos adhat haszonélvezeti jogot valakinek.

máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De ha fele a tiéd, akkor csak a másik felét tudják eladni, téged nem kötelezhet senki arra, hogy eladó. És komolyan, ki az aki venne egy fél házat, úgy hogy a másik fele meg egy random idegené?
máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!