Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kevés az ilyen ember?

Miért kevés az ilyen ember?

Figyelt kérdés

Bizonyára sokszor halljátok a hírekből, hogy balesetet okoz valaki, és egyszerűen továbbhajt, még akkor is ha nem piált, nincs belőve, csupán mert fél a következményektől. Pedig a segítség akár életmentő is lehet... Pár éve volt, hogy valaki egy karambolt okozott, úgy, hogy előtte ivott (nem a sárga földig, csak 1-2 pohárral). Tudhatta hogy büntetést kap, hiszen mégis volt benne egy kis ital... mégis megállt és segített, ezzel együtt vállalta a következményeket is. Akkor azok miért nem képesek erre, akik józanok?


Vagy mondok egy durvábbat. Ez még azt hiszem idén történt, de nem biztos hogy Mo.-n. Egy nőt megerőszakolt valami vadbarom, egy kisebb városban. Nem volt teljesen elhagyatott a terület, de aki hallotta, hogy a nő segítséget kért (nem volt teljesen tisztázva, de valahol úgy írták a neten, hogy még látta is az esetet...), mégis inkább továbbállt, mintha semmi nem történt volna. Most őszintén: én odamentem volna és szarrá vertem volna azt a szemetet. Ha esetleg nagydarab állat, akkor is kitalálok valamit, de nem megyek tovább, mintha minden rendben lenne... Ezt azért hozom fel, mert sajnos az én barátnőmmel is majdnem ez történt, mikor nem voltam vele. Mégis mikor segítségért kiáltott valaki meghallotta és nem mérlegelt, kimentette szinte az utolsó pillanatban... Pedig nem volt az a srác egy Mike Tyson (aki segített)...


Régen mintha nem lettek volna ilyenek, hogy leszarják azokat akik bajban vannak... Sorolhatnák még több példát is, de szerintem ennyiből értitek mit akarok. Több olyan esetről hallok mostanában, hogy cserbenhagyják, az úgymond "áldozatokat", mint az ellenkezőjéről. Tényleg ennyire változik az emberiség?


20/F


(bocs a múlt és a jelen idő keveréséért :D)


2010. dec. 10. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi baj a múlt és a jelen idő keveréséért!
2010. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, ezt a témát máshol kell boncolgatni:D
2010. dec. 11. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!