Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamvasztásról kérnék véleményt?

Hamvasztásról kérnék véleményt?

Figyelt kérdés
Nem tudom hova kellett volna irnom ezt de itt is megteszi. Sajnos igen fiatalon elhunyt a feleségem, hamvasztva lett. A kérdésem az lenne hogy tényleg ilyen kevés maradna egy emberből hamvasztás után, vagy nem is adják oda az egész maradványt? Remélem nem botránkoztatok meg senkit ezzel a kérdéssel.
2011. febr. 5. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem adják oda az egészet. Részvétem.
2011. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
22%
csak egy söröskorsónyit adnak.eleve ha az egészet odaadnák akkor lehet hogy az elötte hamvasztottbol is lenne benne por
2011. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia!


Részvétem a feleséged miatt.


Szerintem biztos odaadják az egész maradványt, a temetkezési vállalkozó ismerősöm mesélte, hogy hogyan zajlik egy hamvasztás. Ha végiggondolod, szinte csak a csontokból lesz hamu, a többi szinte elillan.


Egyébként itt egy cikk is, érdekes:


[link]

2011. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Én is úgy hallottam, hogy meg kell várni egy bizonyos (már bocsánat) de mennyiséget, hogy legyen egy pár halott, és csak azután kapcsolják be a hamvasztót, szóval egy-egy ember miatt nem fogják, nem éri meg.Betolják őket a tepsivel, és mindenkit egybe hamvasztanak el, és kapsz X mennyiségű hamvat.

Persze vannak olyan helyek is, ahol betolják a hozzátartozódat, és egy kis ablakon nézheted, hogy hogyan ég el, és megkapod az összes hamvat, és az tuti biztos Ő lesz, nem másnak a nagymamája.Ez jó drága.

Meg ha valakit hamvasztanak, akkor felküldik a testet, nálunk pl. nincsen hamvasztó nem is tudom pontosan, hogy hol van legközelebb, melyik városban, de jó messze.

Amúgy az emberi test jó része víz, nem marad sok belőlünk amúgy sem.

Ezt még anno a töri órán mesélte a töritanárunk, hogy ez így működik valójában.

Részvétem!

2011. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát a 13.11-nek szeretnék inkább hinni, elszomoritana a gondolat hogy nem a feleségem maradványait kapom meg. De köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 5. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"Én is úgy hallottam, hogy meg kell várni egy bizonyos (már bocsánat) de mennyiséget"


Hol hallottad miért hallottad, és miért állítasz ilyet?MINDENHOL AZT ADJÁK KI AKI EL LETT HAMVASZTVA NEM MÁST!!Olyan nincs hogy több személyt hamvasztanak egyszerre sosem!!

2011. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

biztosan odaadják az egészet,hiszen ha nem tennék az kegyeletsértés lenne.

nem tehetik meg.

2011. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
és részvétem.
2011. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

13.11-es vagyok


Anyósomat 1 hónapja hamvasztották, a temetkezési vállakozó jó ismerősöm, őt kifaggattam mi hogy működik, ő mesélte, hogy tök üres kemencébe tolják be a halottat, megadva a végtisztességet folyik az egész eljárás.


Jól mondta egyik előző válaszoló, az emberi test nagy része víz, azért is írtam, hogy főleg a csontok azok, amik elégve, hamuként az urnába kerülnek.


Felcimkézik, nyomon követik az útját..... mi kaptunk egy papirt is, hogy pontosan mikor történt a hamvasztás, mi az azonosítószáma a hamvaknak.....


Egyébként nem várnak meg több halottat, sőt, sztem elég sok a halott, és kevés a krematórium.


Anyósomat pl 00.05-kor hamvasztották. :(

2011. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Böngésztem kicsit,ezt találtam: [link] Remélem ez megfelel a valóságnak, és tényleg visszakaptam a drágámat. Köszönöm mindenkinek.
2011. febr. 5. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!