Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az értelme az óraátállításo...

Mi az értelme az óraátállításoknak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 09:26
 1/4 Bocipók ***** válasza:
89%

Régen az volt az értelme, hogy így lehetett spórolni az árammal, ma már a fogyasztásban nincs akkora különbség.

Én úgy tudom, hogy tervezik a megszüntetését.

2011. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 iDev ***** válasza:
86%

A téli időszámítás az alap.


Csináltak felméréseket, hogy a többség pl. reggel 7-kor kel, és este 10-kor megy aludni (nem pontosan így, ezt csak a példa miatt írom).


Ha az eredeti (téli) időszámítást nézzük, akkor nyáron már 6-kor is bőven világos volt, este 9-10 körül meg már sötét, tehát több villanyt égetett a "nép". Ezért egy órával előbbre tolták az időt, így a régi 6-kor lett 7, amikor már világos van, tehát nem kell villany, és este (a sötétedéshez képest) egy órával előbb lett 10, tehát egy órával kevesebb ideig égetik az emberek a villanyokat.


De úgy tudom, hogy az energiatakarékos égők megjelenésével és az egyéb elektromos cuccok elterjedésével ez a megtakarítás egyre csökken.

2011. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iDev ***** válasza:
100%
Na, mire beírtam, jött egy tömörebb válasz. :)
2011. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bocipók ***** válasza:
100%

iDev!

Köszi, én azért írtam tömör választ, mert nem tudtam volna ilyen jól levezetni. :D

2011. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!