Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a depresszi...

Hogyan segíthetnék a depresszióban szenvedő osztálytársamnak?

Figyelt kérdés
Mindenki h.lyének nézi,mert meg sem szólal!De tényleg soha nem beszél!Csak mikor kettesben van valakivel,de akkor nagyon aranyos,mosolygós és beszédes:).Viszont máskor folyton egyedül van és olyan mint egy szobor,nem beszél ha hozzászólnak,még a tanároknak se válaszol ha órán ordítanak is neki.Ráadásul nagyon agresszív :S.Egyik nap azon nevettek a többiek jó hangosan hogy elbénázott valamit egy fellépésen és ilyenkor én is röhögtem volna a többiekkel együtt h"jólvan tök szerencsétlen voltam,bevallom",de ő ehelyett elkezdett sírni és BEHÚZOTT az egyik oszitársamnak és neki dobta a toltartóját és lek.rvázta őket hangosan!Senki sem érti hogy hogy viselkedhet így egy csöndes visszahúzódó lány,de én látom rajta hogy ez valami depresszió.Egyébként már kiskora óta ilyen "hagyj békén" stílusú.
2009. febr. 10. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen át tudom élni ezt a helyzetet, mert régen én is ilyen voltam.

Lelki baja van, vagy a családban nincs rendben valami. Próbálj vele leulni beszélgetni, kérdezd meg, hogy mi bántja, ajánld fel neki a barátságodat, és a bizalmadat! Mondd meg neki, hogy neked mindig mindent elmondhat és orokké számíthat rá. Látogasd meg az otthonában és beszélgess vele az álmaitokról, hallgassatok zenét, érezzétek jól magatokat. Meg fog bátorodni, csak éreznie kell, hogy valaki szereti és mellette áll!

2009. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez komolyabb annál, minthogy te segíteni tudnál rajta. Ehhez sajnos pszichológusra lesz szükség, mert nyilvanvalóan mélyen gyökerezik a probléma.
2009. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Depressziós a családban

A depresszió a biológiai működések, a gondolkodás és a hangulat változásában megjelenő kedélybetegség, amelyben szorongásos állapotokkal, belső nyugtalansággal járó szomorú hangulat figyelhető meg. Bizonyos szakaszaiban a feszültség, a mindentől ingerültté váló viselkedés kerül előtérbe.


Sokat segíthetünk a családban, barátaink között, munka-, vagy lakóhelyi környezetünkben élő, esetleg depresszióban szenvedő embertársunk gyógyulásában – ehhez első lépés lehet a kóros állapot korai felismerése, az érintett támogatása, hogy legyen bátorsága, ereje szakemberhez fordulni, majd hogy később el is fogadja a kezelést. A korszerű gyógyszerekkel, a pszichoterápia különféle eszközeivel ki lehet jutni a gödörből – az egészséges állapot viszszanyerésében komoly támasz lehet a család, és az a kisközösség, amelyben a beteg él.


A rossz kedélyállapot sokaknál kóros gondolati körrel párosul, az ilyen beteg örökösen ugyanazon a problémán rágódik, akár téveszme-szerű állapotba hajszolva önmagát. Szélsőségesen negatív hangulati helyzetben egyesek értelmetlennek és értéktelennek látják az életet, önmagukat, nem ritkán kell tehát öngyilkossági szándéktól tartani. Az út idáig persze hosszú is lehet, a betegség sokáig lappanghat. A betegek többnyire a reggelt tartják a legrosszabb napszaknak. A feladatok végzése nyomán az állapot délutánra javulni szokott, többeknél az este elviselhetővé válik.


A depresszió gyakran igen makacs testi panaszokkal jár együtt – fej-, nyak-, deréktáji, kézben-lábban érzett fájdalom, mellkasi nyomásérzés, nehézlégzés, bizonytalan szív-, gyomortáji panaszok, émelygés, emésztési zavarok, az alhasban érzett görcsös fájdalmak jelentkeznek.


A testi tünetek néha annyira az előtérben állhatnak, hogy a mögöttük meghúzódó lelki panaszokat a családtagok észre sem veszik. Az orvosi vizsgálatok rendszerint semmi testi betegségre utaló jelet nem találnak. A helyzetet tovább nehezíti, hogy a beteg továbbra is úgy véli, testi kórban szenved, mert kedélybetegségét gyengeségnek, szégyennek tartja. Holott a depresszió a leggyakoribb betegségek közé tartozik!

2009. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!