Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha utálatosak a...

Mit tegyek, ha utálatosak a munkatársaim? Egyre rosszabbul érzem magam a munkahelyen.

Figyelt kérdés

Gyárban dolgozom. Van egy csoportvezető, aki mindenbe beleszól, de túlságosan is. Ha normális hangnemben, nem nagyképűen beszélne, oké lenne, de nem így teszi. Van egy munkatárs is, akivel jóban voltam, de beszóltam neki. Valamit nem szeret csinálni és mindig másra bízza rá azt a munkát. Mondtam, hogy csak annyit gyártsunk, amennyi kell a megrendeléshez, mert több felesleges és nekem sem a kedvencem az a munka, amit el kell végeznem, hogy legyen elég alkatrész. Mondta, hogy akkor küldjem be XY-t gyártani. Mondtam, hogy én nem csicskáztatok senkit. Erre megsértődött, hogy ő sem csicskáztat senkit. Nem is mondtam ilyet, de mondhattam volna. Két munkatársamat ugráltatja, aki persze idősebb nála jóval. Volt, hogy szinte egy helyen álltunk és arra kért, hogy dobjam ki a szemetet. Mondtam, hogy nem arra megyek. Erre meg megsértődött, hogy nem esett volna nehezemre. Más, ha megkér valamire, de túlzásba viszi. Engem nem ugráltat, de másokat folyton, hogy hozzák be nekik ezt meg azt. Kissé okoskodó is a csoportvezetővel együtt. Mindenbe beleszólnak.

A beszólásom óta hozzám se szól, el sem mondja, hogy milyen anyagot kell gyártani, ha csak neki mondja el a műszakvezető.

Hárman vannak, akik ugyanezt mondják, mint én, de nem mernek szólni, tűrik ezt a viselkedésmódot a munkahelyen, pedig idősebbek nálam. Azt mondták, azért nem akarnak szólni, mert nem akarnak veszekedést. Inkább hallgatnak és eleget tesznek az utasításoknak. Más lenne, ha a műszakvezető kér meg valamire, de egy senkinél sem magasabb rangú munkatárs ne pattogjon. Én már több éve ott vagyok, ő még csak egy éve sem. A csoportvezető is úgy került oda, hogy a régi műszakvezető kedvence volt valamikor és másokat kitúrt, hogy ő odamehessen a helyére.

Beadtam az önéletrajzomat máshova, talán jobban is fizető helyre. Azt mondták, egyenlőre nincs felvétel, de majd lesz az idén.

Addig mit csináljak? Azt mondják, ne vigyem be a kinti gondjaimat a munkahelyre. Nem is viszem be, pedig volt elég bajom. Itthon semmi bajom, bent egyből ideges leszek, ha a csoportvezető beszól valami bunkót. Túlzásba viszi a csoportvezetőséget, ilyennel még nem találkoztam soha. Már csak a 3 munkatárssal beszélek, a többi hozzám se szól. 7-en vagyunk összesen.

Azt is mondták, hogy másképp látom a világot. Miért? Mert nem érdekel engem a való világ meg a sztárok élete és hasonlók? Nem tehetek róla. Másról szívesen beszélek, de ezekről nem. Szünetben folyton a nyavalygás megy az időjárásról, pénzről, a számlák emelkedéséről, a drágulásról. Minden szünetben kijelentik, hogy ilyen meg olyan hideg/meleg van, ez az első mondatuk, ha kimegyünk az udvarra. Ez lenne a legkisebb bajom, ha nem csak nyavalygást kellene hallgatni.

Munkavégzéssel nincs problémám, azon kívül, hogy nem olyan tiszta munka. A kapkodás, a magas norma, az ami még zavar. Idegileg kivagyok, már rosszul is érzem magam és ilyenkor hamar elkapok mindenféle betegséget.

Hogyan tűrjem ezt a dolgot? Lassan diliházba megyek, nem nekem való a gyári munka, főleg sok nő között...


2011. febr. 10. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyedül élsz? Nincs esetleg valami alternatív megoldás, amivel kihúzod, amíg nem találsz jobbat? Én is voltam ilyen helyzetben, a végén már minden nap sírva jöttem haza, mert valamelyik idősebb kolléganő mindig visított velem. A végén elmenekültem onnan. Szerintem ha tényleg kezdenek rámenni az idegeid, akkor lépned kell. Nincs valaki aki segíteni tudna, ha egy kis ideig nem lesz munkád? Tudom, hogy ez nem olyan könnyű.
2011. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs senki, se szülők, se más...

Ahol lakom albérletben, nagyon tetszik és nem szeretném elhagyni semmiképpen sem, mert még egy ilyet nem találok, az biztos. 31 ezerért mindennel együtt családi házrész, külön bejárattal, senki nem zaklat! Itt hosszú távon szeretnék maradni.

2011. febr. 11. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt megértem. Ez tényleg elég olcsó egy jó albérletnek. Akkor sajnos csak azt tudod csinálni, hogy küldöd az önéletrajzokat és vársz. Csak munkahelyet szeretnél váltani vagy munkát is?


Előző voltam.

2011. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Munkahelyet először. Munkát se ártana, nem szeretnék örökké gyárban szenvedni. Tanulni kellene valamit, de mit és miből... Érettségim már van, de azzal kitörölhetem a hátsóm...
2011. febr. 13. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még nincs szakmád, akkor úgy tudom az első képzés ingyenes. Így nappalira nem tudsz menni, csak estire. ( Nem tudom hány éves vagy, de ha elmúltál 23, akkor amúgy is csak az esti marad.)


Még mindig ugyanaz vagyok.

2011. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol ingyenes, de tudok itt egy sulit, ahol csak 30-at kell befizetni egy évre. Elkezdtem egyszer ott egy szakmát, de nem nekem való, abbahagytam. Néztem ki mást, remélem idén ősszel indul olyan szak. Az is 2 év, addig meg idegrohammal bekerülök a diliházba.
2011. febr. 13. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!