Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ebben az átverés? Tudom...

Mi ebben az átverés? Tudom hogy az, napi 10 ilyen emailt kapok, de mi az átverés lényege? Eszemben sincs kiadni az adataimat, csak érdekel.

Figyelt kérdés

Dr. Larry James

Tel: +234(806)2829123 begin_of_the_skype_highlighting              +234(806)2829123      end_of_the_skype_highlighting

Please Reply to This Email: dr.larryjames@live.com


Greetings,


I am the manager of one of the leading bank in NIGERIA in my department we discovered an abandoned sum of money (US$15.5M) belonging to one of our Foreign Customer, since late 1997 nobody has operated this account. The owner of this account is JESSE BENJAMIN; a businessman who involved in air crash, he was a contractor and he died since Sep 1998 in an air crash in Swissair flight 111 with other passengers on board. Check website for more datils,

[link]


I am asking for your Co-operation to present you as the next of kin to our late Customer. No beneficiary, No other person knows about this Account. I will back you up with all the documents to enable the bank approve the funds to you and 1 will offer you 30%


Send me the followings,


1. Full Names

2. Phone Number

3. Fax Number

4. Occupation

5. Sex

6. Age

7. Nationality


Yours truly,


Larry James


2011. febr. 16. 15:30
 1/7 Phoney ***** válasza:
100%

Az, hogy kamu az egész.


A további levelekben pénzt kérnek ilyen-olyan célra, végül valószínűleg oda is kellene utaznod. Egész mozgalom alakult már ezek megszivatására, ugyanis általában legalább olyan naivak, mint azok, akik nekik bedőlnek.

A kedvencem az volt, mikor nagy pénz reményében kézírással, gyöngybetűkkel lemásolt a tag egy egész Harry Potter-kötetet. Láttam, be volt scannelve:D

2011. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötezer ilyen e-mailt kapok egy nap én is.
2011. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már eleve olvasás nélkül törlöm az olyan e-maileket, ahol nem egyértelmű, kitől jött, vagy nem ismerem a küldőjét. A tévéből, ismerősöktől kapott üzenetekből viszont tudom, mekkora átverések vannak, és rengetegen bedőlnek. Sokszor elég, ha megnyitod a leveled, és máris ott a vírus a gépeden. Na, köszi, én az ilyenekből nem kérek.

Itt már az is elég lenne, ha az adataidat kiadnád.

2011. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nektek milyen e-mailetek van,mert én sose kapok..?
2011. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. febr. 16. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fú, én au pair vagyok, és mivel sok au pairekkel foglalkozó oldalon regisztrálva vagyok, sokszor kapok ilyen kamuleveleket, hogy menjek ki pl. Angliába havi 1800 fontos fizetésért. Néha elszórakozom velük, egy darabig játszom a mit sem sejtő kislánykát, aztán megírom, hogy bocs, de jelenleg nincs pénzem a repjegyre, legyen szíves előre kifizetni a jegyemet és majd az első fizumból levonjuk, Ilyenkor általában hirtelen el szoktak tűnni :D
2011. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lemész a levél aljára és ott leiratkozol, azt vagy többet kapsz vagy nem kapsz semmit.
2011. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!