Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől lehet, hogy...

Szerintetek mitől lehet, hogy a kislányom attól öklendezik, hogy látja a másikat fogatmosni?

Figyelt kérdés
már 1 éves korában észrevettem. 2,5 éves és próbálom rászoktatni a fogmosásra,úgy,hogy velem együtt mossa a fogát,de nem sok hiányzik hogy össze hányja magát.ezért pár hete felfüggesztettem a dolgot.Kinövi szerintetek?mitől lehet?
2011. márc. 25. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyedül mossa a fogát akkor is öklendezik??

Egyébként én felnőtt ember vagyok,és én is öklendeztem ha fogat kellett mosnom..Végül rájöttünk,hogy másfajta fogkefe,és más fogkrémet kell használnom..Amióta a fogkrém más már nem öklendezek..

Próbáld ki,hogy kisebb fogkefét,vagy puhábbat veszel neki(más legyen mint ami most van) Vegyél másfajta fogkrémet..és hagyd hogy egyedül mossa a fogát..Szerintem így el fog múlni az öklendezése..

2011. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az a gond,hogy mostanra már a fogkefét sem akarja látni,mert az öklendezésre emlékezteti..

pár hónapja fürdés közbe végre elkezdte játékból mosni,de csak az elöl lévő fogait,és fogkrém nélkül.nem is erőltettem,mert örültem,hogy már ennyit elértünk nála.majd vettem neki gyerekfogkrémet egy picit nyomtam rá,de az annyira rosszul érintette,hogy azóta megint nem tudtam rávenni! ősszel ovis lesz,remélem addigra változni fog.Ja,egyébként annak a látványát se bírja ha a tükör előtt egy fogpiszkálóval a számba nyúlkálok..

2011. márc. 25. 13:58
 3/4 anonim válasza:

Sógornőm kisfia attól öklendezett egy időben,ha másik gyerkőcöt pucéran látott.

Fél évig tartott nála,és kinőtte.


Lehetséges,hogy hasonló dologról van szó,valószínűleg pszichésen ingerli a látvány,és ezért nem bírja.


Beszéljetek róla,próbáld meg kifaggatni,hogy mi a gondja..

2011. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

én is gondoltam már rá,hogy pszichése van ez nála,de fogalamam sincs mitől alakulhatott ki.hiába faggatom még,hogy mi a problémája,mert 2,5 évesen nem igazán mond semmit erről.csak annyit,hogy:nem akar fogat mosni.

remélem,ha egy darabig nem piszkálom ezzel akkor majd elmúlik..!!!

2011. márc. 25. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!