Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Március végén lesz az államviz...

Március végén lesz az államvizsgám és tulajdonképpen addig semmi dolgom, csak tanulnom kell. Mit csináljak? Keressek munkát vagy ne?

Figyelt kérdés
Bocsika de muszály valahová ezt leírnom, mert kicsit kivagyok. Március végén lesz az államvizsgám és tulajdonképpen addig semmi dolgom, csak tanulnom kell. De külön élek a szüleimtől, a párommal és már szeretnék dolgozni, de ahova mehetnék és ahol nagyon szeretnék melózni, oda csak akkor vesznek fel ( ha akkor még lesz hely) ha már a kezemben van a diplomám, ami jó esetben is csak április vége felé lesz. Így próbálok más melót keresni, de nem jön be egyik sem és nem igazán találok a lakóhelyem közelében olyat amit szívesen csinálnék vagy megfelelne a leendő végzettségemnek. Meg igazából szeretnék a tanulásra koncentrálni, de nagyon idegesít, hogy minden ismerősöm és családtagok, évfolyamtársak folyton azt kérdezik van-e már munkám, mert csomó mindenki már talált és ez fusztrál. De közben a párom is mondja, hogy nyugodjak meg, és majd lesz munkám. Egyébként nem küzdünk anyagi gondokkal mert van elég sok spórolt pénzünk, befektetés meg minden. De közben olyan depis és fusztrált vagyok, hogy szinte csak nekem nincs munkám, és nem tudom, hogy most menjek el olyan helyre amit nem szeretek csinálni, keveset fizet és nem is a végzettségemnek megfelelől? VAgy tényleg várjam ki, amíg végzek és utánna próbáljak nekem való munkát keresni? De hát még csak 21 vagyok van még időm dolgozni, nem? Most inkább még egy kicsit a tanulásra kéne koncentrálnom, nem? Szóval nem tudom mi van, vagy mi legyen, vagy mi lesz, de nem érzem túl jól így magam. Kösz hogy leírhattam.
2008. febr. 7. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ne vedd sértésnek, amit írok, nem annak szánom. De azt vettem észre, hogy a friss nappalis diplomások azt hiszik, hogy rögtön olyan meló hull az ölükbe a diploma megléte miatt, amivel sokat keresnek, vezető pozícióban, megbecsülten. Sajnos ez nem így van. A helyedben keresnék valami munkát addig is, míg nincs meg a papír. Valahol el kell kezdeni. Ha más nem, tapasztalat szerzésnek kiváló. Aztán ha tudsz, lépsz tovább. Nem muszáj lecövekelni az első helynél.
2008. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez a probléma, hogy valami zsíros állást szeretnék egyből, meg vezérigazgató lenni, hanem szeretnék már dolgozni is, ugyanakkor tartok tőle, hogy nem lesz időm felkészülni az államvizsgára munka mellett. Persze azt is tudom, hogy sokan tanulnak munka mellett. Meg persze elvállalnék én kisebb munkákat is ha lenne, már nem ilyen diákmunkára gondoltam, mert az csináltam eddig is, hanem valami rendesebb munkára, de nincs és nem tudom hogy várjak-e amíg már nem kell tanulnom. Néha rámtör a munkakeresés és akkor jelentkezek pár munkára, de eddig még mind vagy átverés volt, vagy nem vettek fel. Ez van.
2008. febr. 7. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg koncentrálj

1. a tanulásra (március az hamar itt van ám, addig meg mit akarsz dolgozni?? Szerintem egy államvizsga elég komoly dolog.)

2. menj el reggelente futni, vagy iratkozz be táncolni délutánonként, néha főzz a párodnak:), érezd jól magad, nézz filmeket, olvass egy könyvet mikor utazol, a klotyón ülsz stb:), szóval: kösd le a figyelmed és az energiád amellett hogy tanulsz mert attól be lehet tényleg fusztrálódni ha csak tanulsz egész álló nap!!


Igazad van, még van időd munkát keresni, hiszen még nincs diplomád, áprilisig csak olyan munkát végezhetnél ami esetleg tényleg nem jön be. Ráadásul még csak 21 éves!! Kit érdekel, mit mondanak mások?? Én 24 vagyok és még mindig "csak" egyetemre járok és nincs munkám, de megtakarításom se, mégse zavar, hogy már 24 vagyok és még nem dolgozom. Eljön mindennek az ideje, nem? Érezd jól magad, tanulj a diplomádra, a hülye munka meg addig jó, amíg nem jön el:) majd meglátod.

2008. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz, ez jól esett. Egyébként minden nap főzök, mert enni kell! :) Néha tornázok is, csak lehet az fusztrál, hogy sokat vagyok egyedül. Párom melózik, a haverok meg suliba járnak meg messze vagyunk egymástól, ritkán találkozunk. Most jobb passzban vagyok. Csak néha rámtör ez a szindróma, amit fennt leírtam.
2008. febr. 7. 23:24
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem inkább tanulj becsülettel, és munkát csak úgy keress, hogy államvizsga utáni időpontban állj munkába. Ha olyat elvállalsz, amit nem szeretsz, tönkreteszi az életed. Ha nincs anyagi gondotok, tanuljatok és szórakozzatok addig, hisz már van majdnem munkád, mond nyugodtan, hogy a hely már megvan, csak államvizsga után kezdesz dolgozni.-)

Ez miatt ne légy frusztrált, a te doldgod most a tanulás, nem a munka

2008. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Főállásban dolgozom, közben levelezőn végzem a jogot. Épp az államvizsga-időszak kellős közepén vagyok. Kemény dolog munka mellett államvizsgára készülni! Persze nem tudom, hogy te hova jársz, mennyire veszik komolyan az államvizsgákat és milyen nehéz az anyag.


Azt tudom tanácsolni, hogy várj még a munkakereséssel, hogyha tényleg nincsenek megélhetési gondjaid, és töltsd hasznosan az időd. Ha elhelyezkedtél, utána drasztikusan le fog csökkenni az az idő, amit mindenféle hobbival tölthetsz (esetleg jó ötlet egy nyelvtanfolyam, ami tanulás szempontjából "edzésben" tart, ha kell még a diplomádhoz, akkor akár nyelvvizsgát is megcélozhatsz, vagy ha már van, sosem árt egy másik, jobbak vele az esélyek a munkaerőpiacon).

Ha nagyon mehetnéked van, éppen elszegődhetsz pár hónapra, ha tudsz, tipikusan alkalmas pár hónapot gyakornokoskodni valahol, de úgy, hogy az államvizsga előtt - te tudod, hogy mennyi idő kell a felkészülésre -, hagyd abba, vagy olyan helyre szegődj el, ahol előre lefixálod, hogy elengednek tanulni+vizsgázni.

2008. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!