Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg cserben hagyás lenne,...

Tényleg cserben hagyás lenne, ha elköltöznék az albérletből?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, hárman lakunk egy albérletben, három lány. Ez a második tanév, hogy együtt lakunk. Régen, még középiskolában nagyon jó barátnők voltunk, ezért is döntöttünk a közös albérlet mellett. Azonban már az első év vége felé, egyre elidegenedtünk egymástól. Ők továbbra is jóban vannak, de másfajta életet élnek, kétnaponta házibuli, néha fiúkat is hoznak haza, és már nem járunk el moziba, színházba, beülni valahova iszogatni... semmi közös programunk nincs, csak nekik ezek a házibulik az egyetemi barátaikkal (ők egy szakra járnak, én máshova), ahol drogok is előkerülnek.

Én másféle programokat igényelnék, és szerencsére vannak is társaim ehhez, az egyetemről. Az egyik lány, akivel nagyon jól összebarátkoztam, felajánlotta, hogy ősztől lakjunk együtt. Én ezt nagyon szeretném, sokkal jobban kijövök vele, mint lakótársaimmal. (Persze tudom, hogy az együttlakás konfliktusokat szül, de azért ez látszik, hogy jobban összeillünk).


A szerződésünk ebben az albérletben idén augusztusig szól. A másik kettő maradnia akar, úgy gondolják, én is maradok. Még nem beszéltem nekik a terveimről. Szerintetek cserbenhagyásnak számítana, ha lelépnék és otthagynám őket? Elég nehéz lenne nekik 3. lakótársat találni, nincs túl jó helyen a lakás és nem is olcsó. Ketten nem tudnák fizetni.

De hát elvileg semmi nem köt már engem oda augusztus után, nem is ígértem meg nekik, hogy az egész egyetem alatt ott maradok...


2011. ápr. 6. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
En helyedben mar honap vegen elkoltoznek. En sem laknek ilyen lanyokkal
2011. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne ez cserbenhagyás. Főleg ha majd jó előre szólsz is nekik, hogy menni szeretnél. Azért augusztusig van még idő új albérlőtársat keresni. Vagy ha ez nem megy /nem akarják, akkor ők is kereshetnek másik albérletet, ami nekik jobb. Ez már az ő gondjuk legyen. Te pedig nem vagy felelős értük.
2011. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondd el ezt nekik is, hogy neked nem annyira jönnek be ezek a házibulik, és hogy szeretnél egy másik barátnőddel együtt lakni, ha nem ígértél nekik semmit, akkor végképp nem problémázhatnak..

Nem ismerem őket, de biztosan meg tudjátok kulturáltan beszélni.

2011. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd odaköltöztetik valamelyik faszit, akit hazahoznak. Én már rég otthagytam volna őket.
2011. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem is nyugodtan elmehetsz. ha ennyire elvannak ketten majd megoldják, keresnek valakit.
2011. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!