Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van ekkora hiány mérnökö...

Miért van ekkora hiány mérnökökből?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 22:10
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy vagytok vele, de az alkotás öröme engem nagyon vonz. Nem hinném. hogy egyedül vagyok ezzel. Amúgy is mindig csodáltam a mérnököket, hogy a gondolataikat papírravetik (most számítógépre) és abból egy működőképes rendszert alkotnak, vagy egy meglévőt tökéletesítenek.


Most csak azt hallani, hogy hatalmas hiány van belőlük, nem csak itthon. Oké, hogy a reáltárgyakra nem fektetnek akkora nagy hangsúlyt, de aki akarja az megtanulja a matekot/fizikát. De a gimis osztálytársaim közül csak páran mentek mérnöki szakra (velem együtt), egy csomóan meg közgázra mentek.

2011. ápr. 7. 22:13
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyik nehezebb, mint a másik, az emberek meg piszok lusták, de diploma az kell.


Egy mérnöknek, legyen bármilyen mérnök, sokat kell tudnia nagy pontossággal, nincs lehetősége szófacsarásra, hogy kimagyarázza, hogy az úgy is jó, mert ha hibázik, emberek életét, egészségét teszi kockára.


Egyébként is nagyon kevés ember van, aki valóban alkalmas mérnöknek. A diplomagyárak (nem tudom őket már egyetemnek nevezni) így is túlvállalták magukat. A mennyiség a minőség rovására megy.

2011. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
mérnökhallgató vagyok én is, szerintem azért van ilyen hiány, mert aki nem vevő a mérnöki gondolkodásmódra (fizika, kémia, matek), az elmegy inkább egy büfészakra.
2011. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Mert ahhoz tanulni kell, az emberek meg baromi lusták...
2011. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt erős matematika, fizika kell hozzá, másrészt a mérnöki gondolkodás. A matematika a fő mumus, a fizika pedig a legnépszerűtlenebb tárgy az iskolában.
2011. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Tom Benko ***** válasza:
79%

Utolsó: +1

Azért, mert itt nem tudod kimagyarázni, ha valamit elrontasz. Másrészt mindenki azt nézi, hogy hú, közgáz, jogász mennyit keres, és csak sokat kell hozzá seggelni meg beszélni. Így (is) születnek a diplomás munkanélküliek. Ehhez hozzájön még, hogy az érettségit legagyították (igaz, így sem veszi mindenki sikerrel, pedig egyik tanítványom példájából mondom, egy erős hatodikos is jó eséllyel átmenne például a matekon), valamint az egyetemek előszűrése is megszűnt.

2011. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%

Azért, mert olyan agy kell hozzá, és az nem sok embernek van, ilyen egyszerű :) Ha megnézed, a többi szakon hasonló helyzet, ttk-n nem versengenek a felvételizők se a fizika, se a kémia szakos helyekért. A kémia ráadásul nagyon sokat fizetne, izgalmas területeken el lehet helyezkedni, és könnyebb, mint a mérnöki, mégsem népszerű. Egyértelmű, hogy azért, mert kevés az ilyen beállítottságú ember sajnos.

Off. Egyébként a biosz sokkal népszerűtlenebb a középiskolások köreiben, mint a fizika, mert utóbbihoz többnyire elég a logika és felfogóképesség, az előbbihez pedig kell rendesen tanulni is, az anyag nagyon tömény, és ennek ellenére ott sem lehet mellébeszélni, vagy tudod, vagy nem.

Ha már magolásnál járunk, az orvosi ugyanaz a kategória, mint a jogi/bölcsész, csak s.eggelni kell, és kész, szóval annyi, hogy ne legyél lusta, de nem követel olyan nagy kognitív adottságokat. Na a gyógyszerésztudományin, ott már kell minden, hogy ne bukj ki, nem elég sem a s.eggelés, sem a matekos agy önmagában. Csak nem bírtam nem hozzátenni az előttem szólóhoz...

2011. ápr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
50%

Mert akinek esze van elmegy az EU-bol! Ket ev Kuwait, 6 honap Qatar, es masik 2 ev Iraq. Most a fizetesem 6.200 angol font + telyes ellatas, kocsi (es megbecsules!!)

Hat ezert...

Tisztelettel : Teglas Gyorgy

2011. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A megbecsülés rész tetszik...
2011. ápr. 8. 20:59
 10/25 anonim válasza:
76%

Sok jó válasz érkezett.

Még egyet hadd említsek, azt hogy a mérnökképzést megalapozó tárgyakat (fizika, matematika, stb.) nem népszerűsítik. Már általános iskolában is csak a humán ismereteket nyomják, emelett a reáltárgyak, logikus gondolkodás, számolás, kísérletező fizika, mindennapi fizika, elmarad. Ez könnyen belátható, hiszen mindenki számára ismert tény, hogy a humán tárgyak száma jóval túlsúlyban van.

Innentől kezdve hiányzik az az ösztönzés, amely egy diákot a műszaki világ felé fordítana, ill. érdeklődés sincs.

Így aztán egy 8. osztályos diáknak a műszaki világba szinte semmilyen betekintése nincs (amely persze nem az ő hibájuk), tehát nagy valószínűséggel elmegy mondjuk gimnáziumba, utána meg kommunikáció szakra, csak épp munkahelye nem lesz.


A mérnökhiányban tehát jelentős szerepe van az oktatásnak, amelyet az utóbbi 20 évben teljesen elrontottak. Lecsökkentették a fizika órák számát, nincsenek kísérletek, hiányzik a logikus gondolkodás. A szakközépiskolákban kivették a tanulók kezéből a szerszámot, lecsökkentették a gyakorlati órák számát (Ez volt kb. 1995-96 körül).


A rendszerváltás után felemelték a tankötelezettségi kort 18 évre. Azt mondták, hogy legyen minnél több érettségizett diák. Ez valóra is vált, az érettségi szinvonalának rovására. Ez megynyilvánult az egyetemre való felvételizés tekintetében is. A színvonal csökkentésével lehetővé vált, hogy az érettségizők kb. 50% -a felvételt nyerjen felsőoktatási intézménybe, míg annakidején ez az arány (5-10)% volt.


Innentől kezdve kevesebb szakember végzett, így kevesebb mérnök is lett.

A mérnökök nagy része kimegy külföldre, mert nincs megbecsülésük, és ezt a rossz oktatási rendszer lehetővé is teszi.


De példának okáért fizikatanárből is kevés van. Míg a 70-es években évente 70-80 fizikatanár végzett, most ez az arány 8%.

Lesulytó a helyzet.

2011. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!