Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi éves koráig lehet egy...

Mennyi éves koráig lehet egy kutyát betanítani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

érdemes korán elkezdeni,amikor már játékos,hogy szokja meg.Először le kell majd szoktatni a harapásról stb...

utána jöhet az "ülj!" stb..: D

Én így csináltam. és így kezdtem.

2011. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

5-6 éves de még játékos..akkor?

hogy szoktattad le?

2011. ápr. 9. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

5-6 évesen már nem igazán szoktak tanulékonyak lenni. Azt szokták mondani, hogy 2 éves kora után felesleges rá pazarolni az időt. Amit addig megtanult azt nem felejti el, de amit utána akarsz tanítani, annak nincs értelme.

Harapásról én úgy szoktattam le a kutyám, hogy ha láttam, hogy meg akarja fogni a kezem, vagy bármim, akkor rámordultam. Már nem úgy, hanem ilyen rövid félhangos "NEM"-mel. Ha nagyon benne volt, akkor volt, hogy két vállra fektettem és addig néztem a szemébe, míg el nem fordította a fejét, utána elengedtem. De én mai napig sem haragszok, rá, ha megfogja a kezem a szájával, szoktam is szórakozni vele, hogy bírkózok a szájával, megfogom az alsó állkapácst, vagy a két szemfogába akasztom a mutatóujjam és úgy húzgálom, mert tudom, hogy nem harapna meg, persze következetes nevelésre van szükség mindehez.

Az ül fekszik virslikarikával nagyon jól tanítható.

Én úgy csináltam, hogy mutattam a farára, meg mondtam, hogy ül, eleinte lenyomta a földre, és ha végrehajtotta, akkor kapott egy karikát. A fekszik ugyan ez, mutattam a földre, és mondtam, hogy feküdj, és ha megcsinálta kapta a jutalmat. Azért jó mutogatni, mert azt jobban megérti a jószág, mint az hangod. Bár az enyém olyan, hogy halkan mondom neki, hogy "gyere, menjünk helyünkre" akkor szó nélkül becammog a kenelbe. Igazából csak idő kérdése, és nagyon fontos a következetesség.

Ez egy kan kuvasz egyébként. Milyen fajta a szóban forgó eb?

2011. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én azt olvastam hogy bármennyi éves kutyát meg lehet tanítani csak nehezebb...de köszi

keverék az enyém:)

2011. ápr. 10. 11:20
 5/5 A kérdező kommentje:

itt a link(aki azt írta hogy bármennyi évest meg lehet tanítani)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1075714


(legelső)

2011. ápr. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!