Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért titulálják betörőknek a...

Miért titulálják betörőknek a lockpickereket?

Figyelt kérdés
Amikor mondja valaki, hogy ő lockpickerkedik, akkor egyből rávágja mindenki, hogy betörő meg bűnöző stb. De arra nem gondol senki, hogy ezt hányan csinálják hobbi szinten, ráadásul maga az eszköz birtoklása se illegális. Ezért nem értem, mi bajuk van a lockpickerekkel.
2011. ápr. 11. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs az offolásért de mit csinál egy lockpicker pontosan?
2011. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

elsőnek:

egyfajta hobbi, kihívásnak fogják fel a zárakat, lakatokat, és megpróbálnak annyit kinyitni, amennyit tudnak :) persze nem ajtóba épített zárakat :) Ny-eu-ban konferenciákat, bajnokságokat rendeznek, a mi fejlett demokráciánkban természetesen valahol a terroristák és a gárdások között kezeli őket a rendőrhatóság. Elméletileg ez egy etikus dolog, illetve a hobbijuk még a biztonságot is növelné, ha sikerül rádöbbenteni az embereket, hogy a jó kis elzett zárat perc alatt lehet roncsolás és nyomok nélkül kinyitni-visszazárni, vagyis sosem késő megnehezíteni a betörők dolgát.

Egyébként a biztonsági zárak nyom nélküli nyitása sok évtizedes dolog, de hasonlóan a fegyvertartáshoz, ez is tabutémának tűnik, "aki ilyesmivel foglalkozik az nyilvánvalóan betörni akar és punktum és ha beszélünk róla, még több betörő lesz" gondolom ez a hatóság hozzáállása.

Pedig nem ártana egy kis lakossági ismeretterjesztés a témakörben, én mocskosul ledöbbentem, mikor először olvastam róla, hogy relatíve milyen egyszerű és milyen régi dolog ez.

2011. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak még páran, akik megértik a felháborodásom, de még mindig nem értem hogy miért általánosít mindenki.
2011. ápr. 17. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!