Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megfognak verni?! (A kérdés...

Megfognak verni?! (A kérdés túl rövid)

Figyelt kérdés
Az iskolám olyan mint a filmekben. Egy nagy kalap sz*r . Az eggyik osztálytársamat rendszeresen verik a suliban és otthon is. Ma meg egy gyerek a két lába közé vette a fejét és "megszopatta" . Szóltam az osztályfőnökömnek hogy ezt csinálták (nem először szopattak , csak más gyereket.) . Tudni kell arról a társaságról hogy eléggé veszélyesek. Félek ha megtudják én voltam aki "beköpe" őket megfognak verni. Nem félnek sem az apámtól sem a rendőrségtől. És nem érdekli őket hogy lány vagyok. Mit csináljak?
2011. máj. 26. 13:06
1 2
 11/13 Vree ***** válasza:

Hát mit mondjak...Én is megjártam ezt az utat, de nem találtam megoldást az egész 8 év általános alatt. :( Azt nem bántam meg hogy visszaszóltam neki, de azt tudni kell hogy nem mindig fognak a felnőttek megvédeni. Ha te úgy gondolod hogy nem így a helyes (és már miért az lenne a helyes hogy ilyen barmok diktákjanak?), akkor tegyél ellene, de akkor úgy járhatsz hogy te jársz a végén rosszul. Útravaló az életremeg tanulság hogy magadnak kell küzdeni ha más nem teszi :D


Azért itt van pár dolog amit tudok:


1, lehetőség: játssz a szabályok szerint


Attól hogy úgy tesznek mintha nem félnének semmitől a srácokat is ugyanúgy a rendszer (az iskola, a tanárok, a szülők, az Ifjúságvédelmi Tanács) tartja el mint mindenki mást. Ha már bepanaszoltad őket panaszold be újra. Szüleik lehet hogy lesz*rják őket otthon de talán nem annyira közömbös nekik sem hogy mit csinál a gyerekük. Szólhatsz a te szüleidnek is hogy gyakoroljanak nyomást az ő szüleikre vagy a tanárra. A tanárnak pedig kötelessége lenne megvédeni, amit ő valószínűleg nem tesz meg (hogy nekünk milyen gerinctelen tanárjaink vannak...), de azért neki is kötelessége lépni ha egy gyerekkel magatartásbeli problémák vannak, legalább a szülőket behívatni.


Az a baj ezzel a megoldással hogy az ember egy idő után be van skatulyázva mint az "árulkodós" és az kiközösítéshez vagy ellenszenvhez vezethet. Még a tanárok részéről is, akiknek a kötelessége lenne (de sajnos túl gyakran csak azt látják, hogy te csinálsz munkát nekik, mikor inkább becsuknák a szemüket...a szemetek). Sajnos a rednszer nem veled van...


2, lehetőség: Védd meg magad


Dezodor spré amivel lefújhatod őket otthonról meg egyszerűbb önvédelmi cucc kapható boltban ha tényleg fizikai veszélynek vagy kitéve. Az a baj hogy ha ezeket tényleg használod is akkor még te találod magad az igazgatóiban esetleg. Viszont elkerülhetsz egy verést. Valamit valamiért.


3, kivárás


Pár év alatt vagy kinövik ezt a srácok és normálisak lesznek, vagy kibuknak/eltanácsolják őket vagy ha nem akkor se állásuk se jövőjük mert a felnőtt társadalom már nem lesz ilyen toleráns velük, te meg valószínűleg túl tudsz majd lépni ezen a közegen. Addig játssz túlélésre (etikátlan megoldás, de kár ilyesmire feláldozni a testi épségedet).


Ha valaki tud jobb megoldást szóljon, mert én se vagyok teljesen elégedett azzal ahogy anno én csináltam, de nem tudok jobb megoldást. A legtisztább az lenne ha lehetne diplomatikusan beszélni ezekkel a srácokkal és úgy hatni rájuk, de ahhoz többnyire túl sík az agyuk, csak a kényszerből értenek...

2011. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát az én fejemet nem vette volna a lábai közé. Miért nem huzta ki a srác? Vagy annyira szoritotta neki? Kisebbségi volt aki megalázta?
2011. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
A válasz igen egyszerű, én értem hogy szegényesen éltek de inkább ne legyen neted, és menj vonattal máshova, mit üssenek vagy szopjál! te meg a szüleid döntötök! Amúgy van ingyenesen hívható segítség akik tanácsot adnak neked, persze te névtelen maradhatsz itt a szám: (66) 447-750!! Ne feledd hogy akármit teszel inkább legyél nyuszi mint halott tigris!
2011. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!