Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a helyes megríkat v...

Melyik a helyes megríkat v megsírat?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen olvastam már, h "megsírat" és nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, h ezt nem így kell mondani! Tényleg én vagyok hülye? V mások???
2011. jún. 14. 20:07
 1/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
58%

Megríkat az mást ríkat meg, pl. elveszem egy kisgyerek játékát és megríkatom. (ő bőg)


A megsirat nekem azt jelenti, hogy én bőgök valami miatt.

2011. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Megríkattam a szomszédot mert elütöttem a kutyáját. (miattam bőg)

Megsirattam az elpusztult kiskutyámat. (én sírok)

2011. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
74%

Ja, most esett le, hogy a megríkat helyett írják, hogy megsírat..

Nem, nem helyes, de nem csak azért mert aláhúzza a helyesírás ellenőrző. :-)

2011. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megsiratni valamit vagy valakit azt jelenti, hogy az az a valaki meghal, vagy az a valami elpusztul, és te sírsz utána. Siratod a halottat, az elmúlt ifjúságodat, stb.


A megríkat pedig, hogy valami sírásra késztet. A történet vége megríkatott. Ez azt jelenti, hogy a történet vége olyan megható vagy olyan szomorú, hogy te sírsz rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=u41Qh9uvVMA itt a videó címe helytelenül van írva. Nem a videó siratja a világot, tehát nem a videó sír a világ sorsán, hanem megríkatja a világot, vagyis a világ sír a videó láttán.


Remélem, érthető voltam.

2022. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!