Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy felfújom?

Igazam van, vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy van egy barátnőm és megkértem hogy segítsen már eladni egy telefont,hátha az ismerősei közül valakinek kell,közösségin "hirdesse meg"!

Írta hogy persze meghirdeti és egyből rávágta,de tényleg azonnal hogy nekem 35 kell belőle és írta hogy 40ért meghirdeti!

Nem akadtam még annyira ki,amúgy is mondani akartam hogy nekem ennyi kell ha akar tehet rá még egy KEVESET!

Rá egy pár napra írja hogy szólt egy csaj hogy lehet neki kell akkor adjam meg a teló infóit meg hogy akkor mennyi...leírtam az infót,megnéztem a teló árát itt ott és írtam hogy legyen inkább 40!Nagyon kell a pénz és nem adom drágán!Erre szintén azonnal rávágta hogy hát akkor 45-t mond....:O

Ok,nem szóltam semmit,úgy voltam vele hátha lesz olyan aki megveszi...erre napokig semmi majd ír hogy nem jelentkezik a csaj...mondom biztos nem kell neki,adja meg a számát majd felhívom...erre hogy az nem jó mert akkor NEKI nem lesz belőle pénze!:S:S:S

Még erre se szóltam semmit,csak pislogtam nagyokat...erre,kérdeztem hogy végül is mit mondott a csajnak?

Azt mondta 48at mondott neki...:O:O:O:O

mondom 48at?:O:O:O az nagyon sok!

Erre ennyit írt hogy,hát mindegy most már ezt bebukta....


Én lettem olyan ideges!!!!!Nem egy amolyan ismerősöm, hanem a barátnőm tizen éve és hogy lehet ennyire magának való önző dög!Hogy nem is értem mit gondolt...hogy ha én "kimaxolom" az árát és "csak" ennyit kérek érte akkor azt hiszi azt jótékonyságból teszem?Hogy eladhatom én 60ért is ,csak kedvességből fosztom meg magam még 20 ezertől?Vagy mit gondol?És nem az hogy barátnő lévén segítene eladni,hanem a lényeg hogy: Ő JÓL JÁRJON! :| Az egy cseppet sem érdekli hogy én már,vele ellentétben nem anyuci szoknyája mellett ülök,hanem fizetni valóim vannak és nem elbulizni kell a pénz,mint neki....Annyira szarul esett!

Tizenéve barátnőm,de többször is hanyagoltuk egymást már,mert valamivel mindig megbántott!Most utoljára békültem vele ki és tessék...

És reagálom túl vagy igazam van?

27/L


2011. jún. 18. 06:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van teljes mértékben, akkor már tudod, ebben sem számíthatsz a barátnődre. De jobban jársz, ha elmész egy internet kávézóba, ha otthon nincs neted, vagy egyszerűen beírod a google-ba, hogy mobiltelefon eladó...és ami oldalak kijönnek elsőkre, ott meghírdeted. Persze nézz szét, ott mennyikért adják...

Kicsit bunkó a barátnőd, némi nevelési hiányosságokat tükröz vissza, szerintem nem igazán vagytok egymáshoz valók, lehet, jobb ha más barátnő után nézel...

2011. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Maximálisan igazadvan.
2011. jún. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem te nem 27 éves vagy hanem 17 éves vagy.


ha van egy telefonod és mással adatod el, legyen a barátnöd vagy sem csak nem kérheted ingyen. persze ha megteszi ingyen az szuper jó, de ö szerez vevöt, ö tezsi fel oldalakra, azt meg kell fizetni. ha nem tetszik add el magad.

ha az elején 35-t mondtál akkor miért akarod feljebb vinni?`mert ö azt mondta 40-t is eltudná adni? ha neked 35 kell érte és ö 100-t eladja az az ö dolga, te 35-t kértél érte.


szerintem nem esik jól hogy a barátnöd ügyesebb mert tud rá vevöt szerezni és még nyerne is rajta 5 ezret.

2011. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát kedves ma 06:48 válaszolóm,nagyon el vagy tévedve!

Egy nagy csomó oldalon fent van a telefon csak még pluszba megkértem rakja ki magához közösségi oldalra hogy hátha hamarabb elkel!Mint mondtam fizetni valóim vannak,ezért kértem érte csak annyit!Az árát azért növeltem meg 40re így alkuképes és inkább abból alkudjanak...és még így is olcsó de nem annyira hogy ő tovább növelje az árát!Miért kérhetne pénzt?Azért mert kirakta hogy "telefon eladó"??????A barátnőm könyörgöm,ennyi szívességet már ugyan megtehet,nem?Tettem én már annyi szívességet neki,meg dolgoztam annyiszor ingyen neki hogy ennyit megtehet értem!

ha tini lennék valószínűleg lennék olyan naiv hogy most nem ezen bosszankodnék,hanem jóhiszeműen elfogadom hogy ennyire magára gondol csak....de mindegy...

Előzőknek köszi a választ!:)

2011. jún. 18. 06:59
 5/21 A kérdező kommentje:

ma 06:48!

Egyébként ez nem is értem hogy honnan jött neked?Vagy csak bal lábbal keltél és valakin muszáj korán reggel levezetni?

kapásból nem értem hogy jutott eszedbe hogy tini vagyok,mikor írom fizetnem kell a számláimat?

A másik hogy KÖZÖSSÉGI OLDALT írtam,nem hirdető oldalakat ahol fizetnie kéne bármiért is

A harmadik hogy ha nem tudod normálisan értelmezni a kérdésemet akkor ne írj baromságokat!...

2011. jún. 18. 07:07
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

A hozzáállásod és az írásképed alapján én 17-nek se néznélek. Szerintem is tini vagy, ha máshogy nem, akkor agyilag nem nőttél még fel, de mindegy, a kérdés szempontjából annyira nem lényeges.

A barátnőd annyiban hibázott, hogy 45 ezret mondott neked, aztán mégis 48-ért kínálta a telefont. Oké, hogy neki is kell adnod az árából valamennyit, hiszen segít eladni, de csak azért 8 ezret el akar tenni magának, mert kiírt egy hirdetést, ez azért sok szerintem. Viszont ilyen piti kit dolog miatt nem kéne megsértődni, pláne ha igaz, amit írsz és tényleg 27 éves felnőtt vagy, nem kis tini. Az is lehet, hogy anyagi gondjai vannak a barátnődnek és nagyon kell neki a pénz, azért akar magának ennyit. Gondolj bele, biztos nem veled akart kicseszni, már csak azért se, mert ha nem sikerül eladni a telefont, akkor neki se jut semmi.

2011. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint is igazad van, és egyáltalán nem fújod fel a dolgot. Nem is értem hogy volt pofája pénzt kérni még érte nemhogy annyit amennyit csak ki tud belőle préselni, a barátság nem erre való.


Harmadik: nem kéne sértegetni az embert mert annak más felfogása van a barátságról és a pénzről. Most én is mondhatnám hogy te vagy 17, de azzal megsértenék nagyon sok 17 évest. Te valószínűleg a barátnőjére hasonlítasz, azért szimpatizálsz vele.

2011. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Amikor még nem voltam fent egy aukciós oldalon sem, akkor egy nagyon kedves barátom mondta hogy felteszi nekem a szekrényemet, mert meg akartam tőle szabadulni. El is ment 8000 forintért, aminek nagyon örültem. És nálam természetes volt hogy utána meghívtam egy pizzára, ami kb ugyanúgy 10 %-os jutalékot jelent. És mi nagyon jóban vagyunk.


Amikor valaki pénzt szerez a másiknak, akkor igenis jogosan kap jutalmat belőle. A barátnőd előre megmondta neked mit kér érte. Ha neked nem tetszett, akkor előre kellett volna mondani hogy te ezért max mennyit vagy hajlandó fizetni. Ha azt mondta volna, hogy ő tud varrni és csak pénzért varrja fel a gombodat, na igen, az sértő. De ami történt szerintem egyáltalán nem. Ráadásul nem úgy volt, hogy eladja, és utána nyújtja a markát, hanem előre megmondta hogy mennyiért hirdette meg.


Miért neki nem kell pénz semmire? Te csak a szívességeket várod a másiktól? vagy te miben akartál neki segíteni ezért? felajánlottál valamit cserébe? vagy már megtettél neki valamit? Mert ez nem szerepel a leírásodban.


32/N

2011. jún. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Jó,ha már ennyire lovagoltok a koromon!Marhára nem a korommal van a probléma hanem ismételten csak átfutjátok a kérdést vagy olyan dolgot vesztek elő amit nem írtam le...

Nem értem miért kell egyfolytában szóról szóra leírni mindent!Gondoljátok azért vagyok kiakadva mert volt bátorsága rátenni hasznot?Azzal nem lenn bajom,azzal van bajom ahogy ezt intézi!Ő neki nem az a lényeg hogy jó barátnő lévén segítsen nekem eladni valamit...és tényleg csak egy tőmondatról beszélek a közösségi oldalán,hanem egyből az hogy ő hogy bír meggazdagodni belőlem!Ő otthon anyjáékkal él,egyidősek vagyunk,esze ágában sincs elköltözni,elmegy 4 órába melózni(mert ha többe kéne már leszakadna az ég) haza megy alukál egyet délután aztán hétvégén meg elszórja azt a 30 ezret amit keres egész hónapban!Ő kicsinek is ilyen volt,mindig az és úgy kellett legyen ahogy ő kitalálta!Sajna ilyen!Én vagyok az egyetlen barátnője aki a mai napig szóba áll vele,mert mindig elpuhulok és hiszem hogy megváltozik!DE SOSEM TÖRTÉNIK SEMMI!!!!Legutóbb 3 évig nem beszéltünk ezalatt nagyon sok minden megváltozott,most néhány hónapja kibékültünk és rádöbbentem ismételten hogy MINDEN MARADT a régiben!De már a békülő beszélgetésnél is beszólt egy frappánsat de ezeket már elengedem a fülem mellett...de ez most így sok volt nekem és nem értem hogy erre se lehet anélkül megkérni hogy ne az ÖNÖS érdekeit nézze!Valószínűleg magamtól is mondtam volna hogy ha akarsz még 1-2 esetleg 3 ezret hozzá csaphatsz de így hogy le se írtam mire kértem már ő "magánakcióba" kezdett,ráadásul nem mondanám kis összegnek!Egyébként javítsatok ki ha tévednék,de nekem SOHA nem jutna eszembe ha egy BARÁT kér szívességre hogy magán akciózzak!Mellesleg elég undorító hogy ezt még az orrom alá is dörgölte hogy hát így járt...ha már tett is rá nem kellett volna elmondja!Megkérdeztem a páromat is erről és ő is azt mondta hogy baráttal soha,egyéb ismerőssel is normális keretek között!!!Akkor ki a kis buta tini?Akibe annyi nem szorult hogy önös érdek nélkül segítsen,vagy belém aki meg merte kérni valamire?És még egyszer mondom RENGETEGET tettem én már le neki ahhoz hogy ezt ingyen megtegye nekem!Mellesleg rossz neveltetés...az anyukájáék imádni valóak és ők sem értik hogy lett ilyen önző gyerekük!Ennyit erről!

Na most már így hogy majdnem leírtam az egész élettörténetünket remélem világossá válik miért is bánt ez engem ennyire...

2011. jún. 18. 07:32
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
Jó kis barátnő vagy. Ha így beszélsz valakiről, akivel elvileg tizen akárhány éve barátok vagytok, akkor vajon hogy beszélsz olyan emberről, akit utálsz? Szerintem az a lány jobban járna, ha inkább egy barátja se lenne, mint hogy a "barátnője" így beszél róla a háta mögött.
2011. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!