Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet egy kupac sz*r, de...

Az élet egy kupac sz*r, de minimum értelmetlen. Igazam van? Oo"

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az élet annyi, amennyit te beleteszel. Ha a tied értelmetlen, arról nem más tehet.
2011. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Elsővel egyetértek, attól hogy a tied szar, általánosságban az élet nem az. Az enyém pl köszönöm, tökéletes, és egyáltalán nem értelmetlen.
2011. szept. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

én imások élni :)

ez csak a te egyéni problémád

2011. szept. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
értelme tényleg nincs sok de lehetnek céljaid + megpróbálhatod élvezni
2011. szept. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
az életnek k.urvára semmi más értelme nincs mint hogy kiélvezd:D
2011. szept. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az első néhány félreért, vlszeg akkor bővebben kellett volna kifejtenem. nem konkrétan arra gondolok hogy jaj de szar életem van és akkor most hiszti, blabla... kifejezetten jó dolgok is történnek velem, sokan irigyelnek is, stb, de úgy összességében viszont tök értelmetlennek tűnik az egész. van néha motiváció, de csak ilyen időszakos dolgokra.. csak kíváncsi voltam, van-e más is aki így érzi. hogy oké hogy vannak jó dolgok, de kb. tök fölösleges az egész Oo
2011. szept. 18. 01:50
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Az élet értelme: tovább adni az életet.


Azért születsz meg hogy életet adj és azért halsz meg hogy ne foglald a helyet kb. ennyi, szerintem ez az egyetemes lényege az egésznek. Az élet egy vírus, szaporodni és szaporodni ez van minden élölénybe belekódolva, hiába is tagadnánk.


Az hogy közben mit teszel/tennél/akarsz tenni, és ennek mennyi értelme van számodra az már saját lelki világod, a korábbi életed befolyásoló tényezői, és a társadalom kritikájának függvényében változik. Az idők változnak, a gondolkodásmódok változnak, minden korban más az "élet értelme". Pl. 500 éve máglyán égették el azt aki az élet értelmét pusztán a hedonizmusban látta meg. Akkor isten volt a világszemlélet középpontja, napjainkban szinte mindenkinek más.

Az hogy mennyire szar az részben rajtad áll, részben a téged befolyásoló tényezőkön.


Mindenesetre remélem már nem fogod összekeverni az "élet értelme" kifejezést, a "boldogság" fogalmával. A kettő nem ugyanaz. Az előbbi szilárd tény, az utóbbi egyénenként változik.

peace love weed

2011. szept. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Békesség! Utolsónak van igaza! Főleg az utolsó sorban! :D

Néha-néha egy-két joe, és máshogy fogod látni a világot! :)

2011. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az élet egy vírus, szaporodni és szaporodni ez van minden élölénybe belekódolva, hiába is tagadnánk."


Azt kérdezd meg erről aki belekódolta az élőlényekbe az élet "vírusát".

2011. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az élölényekben van az élet virusa, hanem maguk az élölények a vírus megtestesitői. Nem kódolta bele senki, az élet mint olyan, szerintem az Univerzum fejlődésének egy természetes lépése. Nem "ezós" értelemben értem a dolgot, hanem mint törvényszerű eseményt. Szépen sorban történt minden, elöször atomoknak kellett lennie, majd magfúziónak a csillagokban, aztán csillaghalmazok álltak össze, végül néhány bolygón pedig élet alalkult ki. Az élet a megismerésre vágyakozik, minnél fejlettebb egy faj annál jobban hajtja a megismerés vágya. Mivel az Univerzum mai képének kialakulásához valószinüleg elengedhetetlen feltétele volt a tudatos megfigyelő létrejötte (kvantumfizikai példákat tudnék felhozni), ezért tekinthetjük ezt teljesen "szokványos" dolognak.

Tehát az élet nem egy "csoda" vagy egy "nagy terv" része, hanem teljesen normális, természetes, és végső soron egész érdekes dolog (mármint kvantum- és asztrofizikai értelemben).

Attól hogy az egyén hogyan látja ezt, az már pszichológiai kérdés, és dióhéjban az vonatkozik rá amit elözöleg már leirtam.

peace love weed

2011. dec. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!